Ряд Журавлеподібні

Біологія

В цій статті розглянемо яка характеристика класу птахів ряду журавлеподібні.

Ряд Журавлеподібні

Особливості будови й життєдіяльності журавлеподібних

Журавлеподібні — це наземні або водні птахи із загостреним дзьобом і подовженими ногами, шиєю та дзьобом. Крила велткі і широкі. Не мають плавальних перетинок між пальцями.

Оселяються журавлеподібні в степу.

Живляться журавлеподібні тваринною і рослинною їжею.

Для більшості видів характерна видовжена трахея, яка утворює петлі. Завдяки цьому птахи здатні видавати голосні трубні звуки.

Журавлеподібні належать до виводкових птахів. Свої гнізда вони влаштовують на землі.

Значення журавлеподібних

Великого практичного значення не мають, але деякі види можуть бути об’єктом промислу. Деякі види потребують охорони.

 Представники журавлеподібних

На території України гніздяться представники трьох груп: журавлі, пастушки і дрохви.

Журавлі зовні нагадують лелек, але відрізняються від них формою дзьоба, довшою шиєю, наявністю на голові яскраво забарвлених ділянок голої шкіри.

В Україні поширені степовий та сірий журавлі. Ці види занесено до Червоної книги України, оскільки їхня чисельність постійно скорочується.

Сірий журавель великий птах, заввишки до 125 см, у розмаху крил до 2 м. Маса його тіла сягає 5,5 кг. Саме його гучні крики ми чуємо в небі навесні і восени, коли ці птахи здійснюють міграції. Поширений сірий журавель на Поліссі, у долинах річок Лівобережної України. Місця гніздування – глухі лісові болота, заплави річок, рідше – степи.

Степовий журавель дрібніший від сірого: заввишки до 97 см, а маса тіла сягає 3,5 кг. Цей вид в Україні трапляється в південно-східній частині країни та на півночі Криму.

Оцініть статтю
Додати коментар