Рюноске Акутагава цікаві факти

Рюноске Акутагава цікаві факти з життя японського письменнка Ви дізнаєтеся в цій статті.

Рюноске Акутагава цікаві факти

Рюноске Акутагава прожив лише 35 років, 12 із яких присвятив літературі. Він встиг став батьком двох дітей і класиком світової літератури.

Народився він Токіо 1 березня 1892 року – в день Дракона і місяць Дракона. Оскільки дракон у світогляді японців – істота ідеальна і священна, то батьки дали хлопчику відповідне ім’я – Рюноске (“рю” – ієрогліф дракона). Хлопчик з’явився на світ, коли його батькам було вже за тридцять – а це в Японії того часу вважалося поганою прикметою. Тому, дотримуючись давньої традиції, батьки зробили вигляд, ніби дитину їм підкинули, і віддали її на всиновлення дядьку. Так Рюноске прийняв дядькове прізвище – Акутагава, а рідне – Нііхара – загубилося в часі.

Родина мала серед пращурів письменників і вчених, ревно берегла давні японські традиції. Хлопчик зростав у середовищі, де перше місце посідала культура, тут захоплювалися середньовічною поезією й старовинним живописом.

Закінчив школу з відзнакою.

Перші оповідання принесли автору визнання не лише на батьківщині, але й у світі.

1916 року Акутагава Рюноске закінчив університет і отримав посаду викладача англійської мови в коледжі. Хоча, викладацька діяльність йому не подобалась, але за дев’ять місяців вчителювання письменник створив близько двадцяти новел, есеїв та статей.

Мати письменника померла від тяжкої душевної хвороби в 33 роки, коли письменнику не було й року. І чим ближче письменник підходив до того віку, в якому померла мати, тим більше страшився, що з ним може трапитися те саме.

Душевна напруга досягла кульмінації, коли письменника, який майже не вставав з-за робочого столу, почало мучити безсоння. Побороти його вдавалося, лише застосовуючи щоразу більші дози снодійного.

Проте кожну мить, коли розум Акутагави прояснювався, він писав. Навіть у день самогубства, 24 липня 1927 року, він працював над рукописом. Це був передсмертний “Лист другу”, в якому Акутагава вирішив докладно описати психологію самогубця. А вранці Акутагаву Рюноске знайшли мертвим. Друзів та близьких його вчинок шокував, проте не здивував: останні кілька років життя він так багато говорив і писав про самогубство, що всі просто звикли до цього. Після довгих і болісних роздумів про спосіб і місце смерті письменник вирішив прийняти смертельну дозу снодійного…

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *