Салтиков-Щедрін біографія скорочено

Михайло Салтиков-Щедрін біографія українською мовою коротка російського письменника викладена в цій статті.

Салтиков-Щедрін біографія скорочено

Михайло Салтиков народився 15 (27) січня 1826 в старій дворянській родині в селі Спас-Кут Калязінського повіту Тверської губернії. Першу освіту отримав в домашніх умовах.

У 10 років він вступив до Московського дворянський інститут, а два роки потому був переведений, як один з кращих учнів, казённокоштним вихованцем в Царськосельський ліцей. Саме там він і почав свою діяльність письменника.

Під час навчання в ліцеї почали друкуватися його вірші, проте пізніше розчарувавшись у своїй поезії, залишив це заняття.

У 1844 поступив на службу у військову канцелярію. Там став серйозно займатися прозою — писав замітки, повісті («Протиріччя», «Заплутана справа»). За вільнодумство в 1848 році в Салтикова-Щедріна заслали в Вятку. Там він служив канцелярським чиновником, там же під час відряджень збирав інформацію для своїх творів.

У 1855 році повернувся із заслання, став служити в міністерстві внутрішніх справ. У 1856-57 роках були опубліковані його «Губернські нариси». У 1858 році став віце-губернатором Рязані, потім Твері. Багато друкувався в журналах.

В 1862 році Салтиков-Щедрін йде зі служби. Він зупинився в Петербурзі, працює редактором «Современника». У 1864 знову повернувся на службу, ставши керуючим казенної палати Пензи, потім Тули, Рязані. До 1884 року працює над виданнями «Вітчизняних записок» .

Здоров’я Салтикова-Щедріна, розхитане ще з половини 1870-х років, було глибоко підірвано забороною «Вітчизняних записок».

Він помер 28 квітня (10 травня) 1889, згідно його бажанню похований Волковському цвинтарі, поруч з І. С. Тургенєвим.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *