Сальвадор Далі цікаві факти

Чи знаєте ви щось цікаве про Сальвадора Далі? Кожен знає його як художника, але він був і  скульптором, і гравером, і письменником, і навіть сценаристом.

Сальвадор Далі цікаві факти з життя

Він народився через дев’ять місяців після смерті свого брата, якого теж звали Сальвадор (1901 — 1903). Йому було п’ять, коли батьки взяли його з собою на могилу брата і сказали, що він був його реінкарнацією. Новина, що він є копією свого брата, викликала у нього страх перед могилою брата і бажання довести свою унікальність у світі.

Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було шість років. Це був невеликийімпресіоністський пейзаж, намальований олійними фарбами на дерев’яній дошці.

У Сальвадора Далі навіть домашній улюбленець був незвичайним. Далі був дуже прив’язаний до свого екзотичного друга — гігантського мурахоїда, вигулював його вуличками Парижа та навіть брав із собою на світські вечори.

Сальвадор Далі обожнював солодощі і в обмін на логотип компанії «Чупа-Чупс» вимагав не грошей, а коробку льодяників кожного дня.

Приїхавши в Нью-Йорк в 1934 році, в якості аксесуару він ніс у руках батон хліба довжиною 2 метри, а відвідуючи виставку сюрреалістичного творчості в Лондоні, одягнувся в костюм водолаза.

У своєму житті Далі сам повністю завершив роботу тільки над одним фільмом — «Враження від верхньої Монголії» (1975), в якому він розповів історію про експедицію, яка вирушила на пошуки величезних галюциногенних грибів. Більшу частину відеоряду «Вражень від Верхньої Монголії» складають мікроскопічні плями сечової кислоти на латунній смужці. Як ви можете здогадатися, «автором» цих плям був маестро. Протягом декількох тижнів він «малював» їх на шматочку латуні.

У 1973 році у Фігуерасі був відкритий «Музей Далі», кий художник сам будував і сам наносив розписи на стіни. Цей незрівнянний сюрреалістичний витвір і нині захоплює відвідувачів. Музей є ретроспективою життя великого художника.

 • Сальвадор Далі автор дизайну Чупа-Чупса
  Енріке Бернат назвав свою карамель «Чупсом», і спочатку в неї було тільки сім смаків: полуниця, лимон, м’ята, апельсин, шоколад, кава з вершками та полуниця з вершками. Популярність «Чупса» росла, збільшувалась кількість карамелі, що випускалася, з’являлися нові смаки. Карамель уже не могла залишатися в початковій скромній обгортці, потрібно було придумати щось оригіналье, щоб «Чупс» упізнавали всі. Енріке Бернат звернувся до свого земляка Сальвадора Далі з проханням намалювати щось таке, що буде добре запам’ятовуватися. Геніальний художник думав недовго і менше, ніж за годину, накидав йому картинку, де була зображена ромашка «Чупа Чупс», яка в дещо зміненому вигляді сьогодні впізнається як логотип «Чупа Чупс» у всіх куточках планети. Відмінністю нового логотипу було і його місцезнаходження: він був не збоку, а вгорі цукерки.
 • У 2003 році компанією «Волт Дісней» був випущений мультиплікаційний фільм «Destino». Розробка фільму почалася із співпраці Далі з американським мультиплікатором Волтом Діснеєм ще в 1945 році, але була відкладена внаслідок фінансових проблем компанії.
 • З 1965 року в головній їдальні комплексу в’язниці на острові Рікерс (США) на видному місці висів рисунок Далі, який той написав як вибачення ув’язненим за те, що не зміг бути присутнім у них на лекції з мистецтва, як обіцяв. У 1981 році малюнок перевісили в хол «з метою збереження», а в березні 2003 року він був замінений на підробку, а оригінал викрадений, у цій справі висунули звинувачення чотирьом працівникам в’язниці. Незважаючи на те, що троє з них визнали себе винними, а четвертого було виправдано, оригіналу так і знайшли[4][5].

Винаходи Далі

Сальвадор Далі був не лише геніальним художником, а й винахідником. Багато його винаходів втілені, хоча, на перший погляд, задум здавався абсолютно божевільним. Далі писав: «Усе винайдене мною втілене в життя — але не мною і настільки бездарно, що годі й казати».

Ось деякі з винаходів:

 1. Спектральні окуляри-калейдоскоп, що змінюють реальне зображення. Це Далі придумав їх для автотуристів у разі, якщо пейзаж наводить нудьгу.
 2. Туфлі на ресорах, щоб насолоджуватися ходінням.
 3. Грим, що приховує тіні. Далі справді з ним експериментував, ретельно вивчаючи склад, яким користуються японські гейші.
 4. Фотомаски для репортерів.
 5. Пластикове крісло, що застигає у формі, відповідній до фігури людини, яка на нього сідає.
 6. Сукні з різноманітними анатомічними накладками, сконструйованими з точних розрахунків і в повній відповідності з ідеалом жіночої краси, народженим чоловічою еротичною уявою. Мабуть, єдиною не зовсім звичайною деталлю суконь Далі є додаткові груди, які потрібно причіплювати до спини. Далі вважав, що вони повинні були зробити переворот в моді.
 7. Накладні нігті з маленьким дзеркальцем у кожному з них.
 8. Прозорий манекен, всередину якого наливають воду і запускають рибок.
 9. Овосіпед — прозора куля з закріпленим всередині сидінням для однієї людини.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *