Сандро Боттічеллі: цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про Сандро Боттічеллі, відомого італійського живописця, Ви дізнаєтеся в цій статті.

Сандро Боттічеллі: цікаві факти

Живучи на кордоні XV і XVI століть, він став представником флорентійської школи.

Справжнє ім’я живописця – Алессандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі. А своє прізвисько Боттічеллі він отримав від старшого брата. У перекладі воно означає «бочонок», відображаючи далеко не тендітну фігуру чоловіка.

Сандро Боттічеллі ніколи не був одружений. Однак є відомості, що його таємницею любов’ю і одночасно моделлю багатьох картин була Симонетта Веспуччі. Вона відрізнялася красою, за що отримала прізвиська Незрівнянна і Прекрасна Симонетта. Саме вона зображена на відомій картині «Народження Венери».

Живописець швидко набув популярності, так як його талант було неможливо не помітити. Тому римський папа Сикст IV розпорядився запросити його в Рим в якості керівника робіт по прикрасі Сікстинської капели. Він займався розписами стін Сікстинської капели. Його пензлю належать фрески «Покарання Корея, Дафна і Авірона», «Спокуса Христа» і «Покликання Мойсея».

Існує легенда, згідно з якою Сандро Боттічеллі особисто був присутній при спалюванні своїх картин на так званому вогнищі марнославства – в ньому загинули твори мистецтва, які нібито йшли врозріз з релігією. 7 лютого 1497 пройшла наймасштабніша церемонія. Свідки стверджували, що відомий художник по своїй волі кинув у вогонь кілька своїх полотен на міфологічні теми.

Живописець, чиї полотна зараз оцінюються в 10 млн доларів США (саме за таку ціну в 2013 році пішла на аукціоні картина «Мадонна Рокфеллера»), помер в бідності. На момент смерті йому виповнилося 65 років. Він похований на кладовищі у Флоренції.

Сандро Боттічеллі займався ілюстраціями до «Божественної комедії» Данте. Серія його малюнків залишилася незавершеною, однак все одно заслужила похвали мистецтвознавців. Найпохмурішим і в той же час приголомшливим став малюнок «Карта Пекла», що описує всі кола пекла згідно відомій поемі.

Оцініть статтю
Додати коментар