Сармати цікаві факти

Сармати цікаві факти про життя, одяг, звичаї Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про сарматів

Сармати – це войовничі племена, що наводили жаху на сусідні народи своєї непереможністю і силою.

З історії сарматів побутує така легенда, описана Геродотом — одного разу греки везли на трьох кораблях полонених амазонок, але вони перебили своїх загарбників. У морі ропочався шторм, і корабель викинуло на берег. Амазонкам вдалося врятуватися, вони знайшли собі коней і почали грабувати скіфські землі. Скіфи не могли зрозуміти, звідки з’явилися прибульці, і вступили з ними в бій. Коли вони побачили, що борються з жінками, то почали переговори і згодом запропонували їм вийти заміж. Дівчата погодилися, але заявили, що їм складно буде жити у скіфському суспільстві, тому що вони не вміють робити жіночу роботу і займатися господарством. Вони запропонували своїм чоловікам піти на нові землі за річку Танаїс (Дон). Так з’явились сармати.

Жінка в племені займала високий статус і мала широкі права. Вона брала участь у всіх битвах нарівні з чоловіками.
Сарматські жінки зазвичай носили чоловічий одяг, вміли їздити верхи, полювати, стріляти з лука і віртуозно володіли зброєю. Дівчина не мала права вийти заміж до тих пір, поки не вб’є ворога племені. Вона залишалась неодруженою до тих пір, поки не зробить цього. dovidka.biz.ua

Сармати — вправні вершники.

В своєму арсеналі мали не лише лук та стріли, але і мечі, кинджали та важкі списи.

Сармати рідко поставали перед ворогами пішими.

Образи тварин посідали вирішальне місце в релігійно-культових уявленнях сарматів. Одним з головних культів був культ коня. Їм навіть приносили жертви і могли ховати, кладучи поряд вуздечку та сідло.

Не мали своєї писемності.

Майже 600 років сармати наводили жах на античний світ, але у III ст. н. є. їхньому володарюванню в українських степах настав кінець. Спершу нищівного удару їм завдали ґоти — германські племена, які просунулися з Північного Заходу, а в другій пол. IV ст.. н. є. їх добили гуни — нові кочівники, що з’явилися у степовій Україні з Центральної Азії.

Сподіваємося, що з цієї Ви дізнались щось цікаве про сарматів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *