Семюель Батлер біографія

Семюель Батлер біографія скорочено українською мовою англійського письменника, одного із класиків вікторіанської літератури викладена в цій статті.

Семюель Батлер біографія

Семюель Батлер народився 4 грудня 1835, Лангар, Ноттінгемшир в сім’ї священника

Закінчив Кембриджський університет (1858). Захопився музикою і малюванням. Відмовившись від духовного сану та порвавши з батьком, в 1859-1864 роках жив в Новій Зеландії, розводив овець.

Став гарячим прихильником дарвінізму, свої погляди виклав у дослідженні «Life and Habit» (1877). Повернувшись до Англії, зайнявся літературою і живописом, жив відлюдником. Подорожував по Італії і Сицилії. Виставляв картини в Королівській Академії у 1868-1876 роках, писав про італійське мистецтво. Ні літературного, ні художницької успіху не мав, хоча його прозу високо цінували Форстер і Шоу, а пізніше Джойс, Лоуренс, Олдос Хакслі, Моем, Джордж Оруелл.

Його твір «Едін» ( Erewhon ) з’явився в 1872 році. У цій роботі Батлер висміює англійські соціальні та економічні несправедливості шляхом опису країни, в якій манери поведінки і закони суперечать один одному. Ця робота приносить авторові літературну славу.

Твір «Повернення в Едін» було опубліковано в 1901 році. dovidka.biz.ua

Згодом Батлер відкидає теорію еволюції Дарвіна, знаходячи її занадто механістичною. Потім Семюель детально викладає свою теорію в роботах «Еволюція стара і нова» (Evolution Old and New, 1879), «Несвідома пам’ять» (Unconscious Memory, 1880), «Удача або хитрість як головний спосіб органічних змін» ( Luck or Cunning as the Main Means of Organic modification, 1887).
Батлер відомий також реалістичним романом «Шлях усякої плоті» (The Way of All Flesh), написаний у 1872—1885 і опублікований у 1903 році. У романі він оспорює вікторіанську модель життя, зокрема церковне середовище, в якому він був вихований.

Помер письменник 18 червня 1902 року в Лондоні.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *