Сергій Корольов біографія скорочено

Сергій Корольов коротка біографія викладена в цій статті.

Сергій Корольов біографія скорочено

Сергій Павлович Корольов — радянський вчений, конструктор, головний організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР і основоположник практичної космонавтики.

Народився 12 січня 1907 р (30 грудня 1906 р за старим стилем) в Житомирі в сім’ї вчителя російської словесності.

У 1922 р вступив в одеську будпрофшколі, яку закінчив два роки по тому. У 1924 році вступив до Київського політехнічного інституту. У 1926 р перевівся на вечірнє відділення МВТУ.

Ще на початку 20-х років Корольов спроектував свій перший планер. Пізніше планери його конструкції візьмуть участь у Всесоюзних планерних змаганнях, отримавши високі відгуки. Після закінчення МВТУ Корольов працює на підприємствах авіаційної промисловості.

У 1930 р Корольов захищає дипломний проект легкомоторного літака. Науковим керівником молодого конструктора був сам Туполев. Після захисту Корольов отримує професію інженера-механіка.

Разом з послідовником Ціолковського Фрідріхом Артурович Цандером організовує в 1931 р одну з перших в СРСР ракетних організацій — групу вивчення реактивного руху. Керує будівництвом і польотними випробуваннями дослідних ракет, розробляє проект ракетоплана — напівлітака-напівракети.

У 1933 р призначається заступником начальника Реактивного Науково-дослідного Інституту (РНДІ). Конструює досвідчені ракети, будує ракетоплан. Виступає з доповідями на Всесоюзних конференціях з питань використання крилатих ракет для вивчення стратосфери.

У 1938 р необгрунтовано репресований і засуджений на тривалий термін ув’язнення. Спочатку відбуває його на Колимі. У роки Великої Вітчизняної Війни працює в КБ особливого режиму. Звільнений в 1944 р і на наступний рік відправлений в Німеччину, де в складі Технічної комісії знайомиться з трофейною ракетною технікою.

З 1946 року і до кінця життя Корольов — Головний Конструктор балістичних ракет дальньої дії, ракетно-космічних систем — ракет-носіїв «Супутник», «Схід» і її модифікацій, літальних апаратів-кораблів «Схід», автоматичних міжпланетних станцій, спеціалізованих супутників Землі. Під керівництвом Корольова в 1957  запущений перший у світі штучний супутник Землі, в 1961 р перший пілотований космічний корабель «Восток», підготовлений проект місячної транспортної системи Н-1.

 За його ініціативою і під його керівництвом було здійснено запуск першого штучного супутника Землі і першого космонавта планети Юрія Гагаріна.

Сергій Корольов був академіком АН, членом президії АН СРСР (1960-1966), двічі Героєм Соціалістичної Праці, (1956, 1961), лауреатом Ленінської премії (1957). Був нагороджений Золотою медаллю ім. К.Е. Ціолковського АН СРСР (1958), 2 орденами Леніна, орденом «Знак Пошани» та медалями.

Помер Сергій Корольов 14 січня 1966 року (зупинилося серце після хірургічної операції).

Особисте життя

Корольов був одружений двічі. У серпні 1931 року він одружився на своїй колишній однокласниці Ксенії Вінцентіні. У 1935 р у них народилася донька Наталя, але шлюб виявився невдалим і в 1948 році вони розлучилися.

Друга дружина — Ніна Іванівна Котенкова (1949-1966).

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *