Шарль Бодлер цікаві факти

Шарль Бодлер цікаві факти з життя (біографії) французького письменника Ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про Шарля Бодлера

Шарль П’єр Бодлер (1821-1867) — французький поет, літературний критик та перекладач, один з найвпливовіших представників французької літератури 19 століття.

Народився 9 квітня 1821 в Парижі. Його батько, Франсуа Бодлер, походив з селян, який в епоху Наполеона став сенатором. В рік народження сина йому виповнилося 62 роки, а дружині було всього 27 років. Коли хлопчику було 6 років батько помер, мати одружилася вдруге. Вітчим дуже впливав на формування характеру маленького хлопчика.

1833 року Бодлер вступив до ліонського Королівського коледжу і мешкав у пансіоні. в 1836 Бодлер продовжив освіту в Ліцеї Людовіка Великого; він знову жив у пансіоні, суворий режим якого вітчим вважав необхідним для виховання непокірного пасинка.

Бодлерові подобалося шокувати паризьке товариство своїми витівками. Розгулював вулицями то в оксамитовому камзолі, то в чорному фраку з циліндром, то у простій сорочці паризького робітника. dovidka.biz.ua Щоб іще більше привернути до себе увагу, якось навіть пофарбував волосся в зелений колір. Поширював чутки, що він гомосексуаліст і таємний поліцейський агент.

Бодлер волів спати з дешевими повіями. Казав, що робить це, щоб заразитися хворобою, яка б призвела його до вгасання й безсилля. Схильний до меланхолії, він шукав у стражданнях натхнення для творчості. Урешті-решт в якомусь борделі він підхопив сифіліс. Потім мучився через нього решту життя.

1844-го Шарль Бодлер познайомився з 24-річною Жанною Дюваль, мулаткою з карими очима й розкішним кучерявим волоссям Бодлера зовсім не цікавило її особисте життя. Його приваблювала екзотична зовнішність Жанни та зневага, з якою вона ставилася до чоловіків. Їхній зв’язок тривав 20 років. Дюваль крутила ним, як хотіла. Вимагала грошей і коштовних подарунків.

4 лютого 1866-го із Шарлем Бодлером стався інсульт. Поетові паралізувало праву частину тіла, відібрало мову. До смерті ним опікувалася стара мати. Жанна завалювала хворого листами, в яких вимагала все більше грошей. Через кілька місяців Бодлерові полегшало. Він почав вставати, ходити й вимовляти деякі слова. Та раптом йому знову стало зле. 46-річний Бодлер не вставав із ліжка до смерті 31 серпня 1867-го.

Жанна Дюваль, залишившись сама, прожила кілька років у злиднях і померла в лікарні для бідних.

Його вірші називали порнографічними. Автора змусили заплатити 300 франків (теперішніх $13 650) штрафу за образу «суспільної моралі та пристойності». Видавець мав вилучити зі збірки шість найнепристойніших віршів. Заборону на їхню публікацію скасували лише 1949-го.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Шарля Бодлера

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *