Шарль де Голль цікаві факти

Шарль де Голль цікаві факти з життя і біографії викладені в цій статті.

Шарль де Голль цікаві факти

Шарль Андре Жозеф Марі де Голль — французький військовий і державний діяч, генерал.

Шарль де Голль народився 22 листопада 1890 року на півночі Франції в місті Лілль, недалеко від бельгійського кордону. Він був третім з п’яти дітей в патріотичній родині католиків. Його батько Анрі де Голль викладав філософію в єзуїтському коледжі. Уже хлопчиком він виявляв величезний інтерес до військової справи.

Під час Першої світової війни Шарль де Голль був неодноразово поранений, а також три роки перебував у полоні

Протягом усього життя, за підрахунками істориків, на Шарля де Голля було скоєно 31 замах. Тільки за два роки, що минули після отримання Алжиром незалежності, було зроблено принаймні шість серйозних спроб вбити його.

На восьмому десятку років у Шарля де Голля став слабшати зір. Приймаючи одного разу прем’єра Конго абата Фюльбера Юлу, одягненого в сутану, де Голль звернувся до нього: «Мадам …».

Шарль де Голль якось зауважив про Францію: «Як можна керувати країною, в якій 246 видів сиру?».

Військова кар’єра Шарля де Голля почалася відразу ж після отримання основної освіти. Шарль де Голль вступив у французьку військову академію Сен-Сір (Аналог Вест-Пойнт у США), яку закінчив в 1912 році.

Шарль де Голль прийшов до влади завдяки тому, що йому вдалося переконати французький народ в тому, що з ним Франція переможе в алжирській війні. Насправді ж де Голль відчував песимізм з приводу долі Французького Алжиру і в його планах була капітуляція.

На честь Шарля де Голля названі паризький аеропорт, паризька площа Зірки, атомний авіаносець французьких ВМС, а також площа перед готелем «Космос» в Москві і ряд інших пам’ятних місць.

Де Голля не запросили на Ялтинську конференцію через заперечення Ф. Рузвельта.

У якийсь момент де Голлю довелося через відсутність грошей продати американський автомобіль, подарований іншим президентом США, Г. Труменом. Поправити фінансове становище допоміг вихід мемуарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *