Шарль Перро біографія коротко

Письменники

Шарль Перро біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Шарль Перро біографія коротко

Шарль Перро – французький поет і критик епохи класицизму, відомий в основному як автор «Казок матінки Гуски».

Народився 12 січня 1628 року в Парижі в сім’ї парламентського судді. Був молодшим з семи дітей. Сім’я Перро намагалася забезпечити дітей хорошою освітою, тому у віці восьми років Шарль був відправлений у коледж на північ Франції. Однак юнак так і не довчився, вирішивши зайнятися юридичною кар’єрою. Але і це йому швидко набридло. Незабаром він став клерком у свого брата-архітектора, Клода Перро, який прославився як автор східного фасаду Лувру.

Незважаючи на те, що Перро став плідним літератором, його художні твори майже не збереглися, за винятком казок. Перші твори письменника з’явилися в 1653 році. Це була поема в комічному стилі «Стіни Трої, або Походження бурлеску». Слави вона поетові не принесла, але поклала початок його літературній кар’єрі. Ш. Перро користувався довірою державного діяча і фактичного правителя Франції після 1665 року – Жана Кольбера. Брав участь у створенні Академії наук, а також відновленні Академії живопису. Коли була заснована Академія словесності у 1663 році, Перро був призначений її секретарем.

У 1672 році Перро одружився на 19-річній Марі Гішон, яка померла у 1678 році після народження дочки і трьох синів.

Після смерті Кольбера (1683) він позбувся всього: місця секретаря та літературної пенсії.

У 1697 році з’явилася збірка «Оповідання моєї матінки Гуски», до якого увійшли 7 перероблених народних казок і одна казка, складена самим Перро. Ця була казка «Ріке-чубчик», яка широко прославила письменника.

Вважається, що саме Ш. Перро ввів жанр народної казки в «високу» літературу. За сюжетами його казок згодом були створені опери і балети.

Помер великий казкар 16 травня 1703 року.

Популярні казки Перро: «Попелюшка», «Кіт у чоботях», «Червона шапочка», «Спляча красуня», «Синя борода» і т.д.

Казка “Кіт у чоботях” слухати

Оцініть статтю
Додати коментар