Що Гіппократ лікував молоком

З ім’ям Гіппократа пов’язане уявлення про високий моральний вигляд і поведінку лікаря. Гіппократ є історичною особистістю. Відомо, що Гіппократ часто приписував хворим молоко — як ліки. Яку хворобу Гіппократ лікував молоком

Що Гіппократ лікував молоком

Гіппократ вважав, що козяче молоко лікує від сухот, коров’яче — від подагри і анемії, а осляче — практично від усіх хвороб і нервових розладів. До нас дійшов рецепт, який Гіппократ прописав одному хворому: один тиждень вранці, вдень і ввечері пити розбавлене осляче молоко (до речі, по жирності воно ближче всіх до людського молока), другий тиждень — молоко коров’яче.

Славний Гіппократ, якого вважають батьком медицини, називає в своїх книгах багато випадків лікування молоком. Гіппократ лікував молоком нервові хвороби, хвороби нирок, серця і шлунку.

Гіппократ радив «пити молоко при неспокої, позіханні і тремтінні» , а також «вживати його при болю в вухах» .

Молоко пили різне — козяче, осляче, верблюже, коров’яче, молоко кобил. Особливо корисним вважалося осляче. У стародавньому Єгипті думали, що ванни з ослячого молока здатні зміцнити здоров’я, врятувати слабіюче життя.

І сироватку тоді цінували більше, ніж зараз. Досвідчені господині завжди зберігали в ній від псування сире м’ясо і рибу.

А скільки оповідань ходило про молоко. У багатьох країнах всі поля засівали лікарськими травами, і пасли на цих луках стада корів. Говорили, ніби ніхто не хворіє в тих краях, люди довго живуть … А хворі, які приїжджали туди, незабаром виліковувались від своїх недуг.

У цілющу силу молока вірили всюди. Але що таке молоко , з яких речовин воно складається — цього довгий час не знали навіть найосвіченіші люди.

Історія про лікування молоком

Дві з половиною тисячі років тому в Греції, в Абдерах, захворів син багатої людини. Хлопець страждав хворобою нирок, але ніхто не міг вилікувати його . Тоді батько послав за славнозвісним лікарем Греції Гіппократом . І хоча в ті часи вже були відомі цілющі зілля і трави , Гіппократ , оглянувши хворого , не ліки призначив йому, а молоко .

— Давайте юнакові вранці, серед дня і до вечора розбавлене осляче молоко А ще через десять днів нехай юнак п’є молоко корови …

І хворий незабаром одужав.

Тепер ви знаєте що Гіппократ лікував молоком, але в наш час мало хто стане приймати молоко, як ліки, для нас — це вже просто продукт харчування.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *