Що можуть нанотехнології?

Фізика

Що можуть нанотехнології, і що це взагалі таке? Якщо Ви бажаєте знайти відповіді на запитання, то, після прочитання статті, Ви обов’язково знайдете їх.

Що можуть нанотехнології?

  • Нанотехнології допоможуть створити нове покоління ліків. Завдяки їм з’являться нові методи лікування. Багато невиліковних хвороби будуть переможені
  • На основі нанотехнологій будуть створені нові зразки озброєнь, нові системи захисту, що в результаті поліпшить обороноздатність країни
    Завдяки розвитку нанотехнологій відбудеться революція в комп’ютерних технологіях
  • Нанотехнології дозволять вирішити енергетичні проблеми, їх впровадження дозволить більш ефективно використовувати традиційні і відкриє шлях до нових джерел енергії.

Нанотехнології забезпечують високий потенціал економічного росту, від якого залежить якість життя населення, технологічна та оборонна безпека, ресурсо- та енергозбереження. Зараз майже в усіх розвинутих країнах діють національні програми в області нанотехнології. Вони мають довготривалий характер, а їх фінансування здійснюється за рахунок коштів, що виділяються як з державних джерел, так і з інших фондів.

Що таке нанотехнології?

Нанотехнології – це область прикладної та фундаментальної науки, яка пов’язана з сукупністю теоретичного обґрунтування, практичних методів дослідження, аналізу, синтезу, методів виробництва, застосування продуктів із заданою атомною структурою шляхом контрольованого маніпулювання окремими атомами та молекулами.

В перекладі з грецької «нано» означає карлик. 1 нанометр (1 нм) – одна мільярдна частина метра. Розміри об’єктів, з якими мають справу нанотехнології лежать в діапазоні від 0,1 до 100 нм. Більшість атомів мають діаметр від 0,1-0,2 нм, а товщина ниток ДНК дорівнює приблизно 2 нм. Для прикладу можна порівняти нанометр з людським пальцем: 1 нм в стільки ж разів менший одного метра, як товщина пальця менша від діаметру планети Земля.

Вчені та технологи давно прагнули вивчити світ маленьких розмірів, особливо ті з них, які розробляють нові електронні прилади та пристрої.

Впровадження в світ нанорозмірів, за яким йшли виробники мікросхем досі, можна назвати дорогою «зверху вниз». Вони використовують технології, добре себе зарекомендували в макросвіті, і лише намагаються міняти масштаб. Але є й інший шлях – «від низу до верху». А що, якщо змусити самі атоми і молекули самоорганізовуватися в впорядковані групи і структури розміром в декілька нанометрів?

Прикладами самоорганізації молекул, що утворюють наноструктури, є вуглецеві нанотрубки, квантові точки і Дендримери, більш докладно про які буде сказано нижче.

Першими пристроями, за допомогою яких стало можливим спостерігати за нанооб’єктів і пересувати їх, стали скануючі зондові мікроскопи – атомно-силовий мікроскоп (АСМ) і тунельний мікроскоп. Створення атомно-силового мікроскопа дало можливість, нарешті, «помацати і побачити» нанооб’єктів

Сподіваємось, Ви знайшли відповіді на свої запитання, отримали корисну та цікаву інформацію для себе.

Оцініть статтю
Додати коментар