Що навчилися використовувати як джерело енергії?

Що навчилися використовувати як джерело енергії Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Що таке джерело енергії ?

Джерело енергії – це певні матеріальні об’єкти, в яких зосереджується енергія, що придатна для практичного використання людиною.

З чого люди навчилися використовувати енергію?

  1. З вітру

Сьогодні новітні дослідження повністю направлені на можливість отримання електричної енергії з енергії вітру.  Прагнення людиною використовувати вітер як енергію призвело до появи на світ безлічі агрегатів. Деякі з них досягають десятків метрів у висоту, і, навіть, з часом вони могли б утворити цілу електричну мережу.

2. З води

Переваги гідроелектростанцій досить очевидні –  це постійно поновлюваний матінкою природою запас нескінченної енергії, простота в експлуатації, відсутнє забруднення навколишнього середовища.

  • Теплова енергія океану

Останні десятиліття характеризуються значними успіхами у використанні теплової енергії океану. Так, наприклад, створені установки типу міні-ОТЕС і ОТЕС-1. Три насоси установок працюють згідно наступного розрахунку: один – для подачі теплої води з океану, другий – для підкачування холодної води із глибини близько 700м, а третій – для перекачування вторинної робочої рідини всередині самої установочної системи, тобто із конденсатора у випарник. В якості вторинної робочої рідини застосовується аміак.

  • Енергія припливів і відпливів

Першу морську приливну електростанцію з потужністю в 635 кВт було побудовано в 1913 році в бухті міста Ліверпуль.

  • Енергія морських течій

Невичерпні багаті запаси кінетичної енергії морських течій, які накопичені в морях і океанах, можна сміло перетворювати на електричну і механічну енергію за допомогою створених спеціальних турбін, які занурюються у воду (на кшталт вітряних млинів, «занурених» в атмосферу).

В даний час ряд країн, це в першу чергу Англія, веде інтенсивні роботи по використанню безкінечної енергії морських хвиль. Як відомо нам, британські острови мають досить довгу берегову лінію, що дозволяє англійцям розробляти проекти по експлуатації морських хвиль задля отримання енергії.

3. Енергія Сонця

Задля перетворення сонячного випромінювання в потрібну електричну енергію ми маємо в своєму розпорядженні дві реальні можливості: перша — використовувати сонячну енергію як джерело тепла задля вироблення електроенергії традиційними, а друга —  перетворювати сонячну енергію в електричний струм в сонячних елементах.

Установка для прямого використання сонячної енергії повинна мати збираючий пристрій колектор з достатньою поверхнею. Ідеальний пристрій такого роду – це колектор, чорна плита, ізольована добре знизу. Вона прикриваєтсья склом або пластмасою, яка пропускає світло, без пропускання інфрачервоного теплового випромінювання.

4. Атомна енергія

Ядерний реактор – це пристрій, в якому відбувається керована ланцюгова реакція. В ній відбувається розпад атомних ядер, який служить регульованим джерелом і тепла, і нейтронів. Вперше проект ядерного реактора було розроблено в 1939 році французьким вченим Фредеріком Жоліо-Кюрі. Але так сталося, що Францію незабаром захопили  фашисти, і проект не був реалізований.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися що навчилися використовувати як джерело енергії.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *