Що називають матеріальною точкою?

Що називають матеріальною точкою? Відповідь на це питання Ви дізнаєтеся в цій статті.

Що таке матеріальна точка?

Матеріальна точка  — це фізична модель, яка відповідає наступним умовам:

1.      Матеріальною точкою будемо вважати тіло розміри якого надзвичайно малі в порівнянні з відстанню яке проходить тіло внаслідок руху.

2.      Матеріальною точкою будемо вважати тіло всі точки якого рухаються однаково.

Прикладами матеріальної точки є наприклад, футбольний м’яч, який за весь матч пролітає відстань в декілька кілометрів, що в багато разів більше за розміри самого м’яча.

Матеріальною точкою є мураха, автомобіль, людина, та навіть нашу планету можна вважати матеріальною точкою, відносно далеких зірок, оскільки за звичайний рік Земля проходить відстань, що в багато разів перевищує її радіус.

Зв визначенням Вікіпедії:  Матеріальна точка (частинка) —це фізична модель, яку використовують замість тіла, розмірами якого в умовах даної задачі можна знехтувати.

Застосовність моделі матеріальної точки до конкретного тіла залежить не стільки від розмірів самого тіла, скільки від умов його руху. Зокрема, відповідно до теореми про рух центру мас системи при поступальному русі будь-яке тверде тіло можна вважати матеріальною точкою, положення якої збігається з центром мас тіла.

Маса, положення, швидкість і деякі інші фізичні властивості матеріальної точки в кожен конкретний момент часу повністю визначають її поведінку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *