Що означає прапор УПА

Чи знаєте ви червоно-чорний прапор що означає? Яке значення кольорів на прапорі УПА?

Що означає прапор УПА?

Прапор складається з двох кольорів — червоного та чорного. Чорний колір символізує  — українську землю, а червоний — кров борців за свободу та незалежність України.

Революційний прапор ОУН (Прапор УПАПрапор ОУНрБандерівський прапор) — прапор Організації українських націоналістів. УПА активно використовувала його під час Другої світової війни та партизанської боротьби з Радянським союзом.

Історія червоно-чорного прапора

Червоний і чорний кольори часто використовувалися в українській історії, їх можна було побачити на одязі, на крашанках, весільних рушниках.

Але як ідеологічні кольори червоний і чорний були введені українськими Січовими стрільцями під час Першої світової війни. Вони вишивали собі червоним і чорним одяг, співали пісні про червоне і чорне, і саме ці кольори стали деяким символом української армії під час Першої світової.

Якщо жовто-синій прапор символізував державність, українську соборність. Червоно-чорний прапор називався українсько-революційним прапором. І він символізував боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед.

Червоно-чорний часто використовувався поруч з жовто-синім прапором на мітингах, конференціях, його вивішували над будинками і не лише в Україні. Саме радянською владою були заборонені червоно-чорний та жовто-синій прапор також.

Радянська ідеологія на червоно-чорний прапор нав’язала дуже багато шаблонів і стереотипів. Наприклад, є багато тих, хто вважає, що червоно-чорний прапор – фашистський або ж прапор УПА. Це – неправда.

«ОУН використовувала синій прапор з золотистим націоналістичним тризубом, де замість середнього зуба був поставлений меч, виконання відомого графіка Роберта Лісовського. У 1941 році, коли стався розкол ОУН, бандерівське крило, яке проводило збір у Кракові, серед різних постанов прийняло, що запроваджує інший організаційний прапор, він мав бути червоно-чорним, але було вирішено, що для цього має бути затверджена окрема постанова. Але, коли почалась війна, бандерівське крило попало у неласку до німців і легальної можливості використовувати цей прапор не було. Тобто, ця справа не була доведена до кінця», – розповів Андрій Гречило.

Тобто, солдати УПА ходили в бій саме з жовто-синіми прапорами, які зараз тримають над Євромайданом. А червоно-чорний використовували дуже рідко.
Жовто-синій символізував націоналізм і зовсім не сприймався в українсько-радянському просторі. У 70-х і на початку 90-х років за спробу підняти жовто-синій прапор студентів притягували до відповідальності.

Зараз червоно-чорний прапор дуже часто використовується майже на всіх Майданах країни. У Києві на Євромайдані було червоно-чорних прапорів дуже багато і його дуже часто використовують на рівні з жовто-синім.

Тепер ви знаєте що означає червоно-чорний прапор та історію, його появи на Україні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну
Коментарі:
  1. 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *