Що означає вислів «пізнати себе»

Вислів «пізнати себе» всі добре знають, але коротко пояснити його значення важко. Що означає вислів «пізнати себе» ми опишемо в цій статті.

Що означає вислів «пізнати себе»

Давньогрецький мудрець Сократ закликав: «Пізнай самого себе» . Як ви гадаєте, чому він наголошував на цьому? Що означає пізнати самого себе?

Для того щоб стати моральною і вихованою людиною, необхідно добре знати самих себе: і те добре, що є в нас, і наші недоліки. Крім того, треба знати або хоча б уявляти, якими ви хотіли б або вважали за необхідне стати, до чого ви прагнете, що для вас означає, наприклад, поняття «моральна людина». Тільки в такому випадку, порівнявши себе з вашим ідеалом, ви зможете побачити, що вам слід вдосконалювати в собі, й визначити, як це слід робити.
Шлях до самопізнання в кожного свій, але розпочинати його слід з аналізу своїх вчинків і поведінки й оцінки їх або спостереження за собою.
Чи буває так, що ви з люб’язною посмішкою допомагаєте на ву¬лиці вчительці, яку зустріли випадково, нести сумку з покупками, а через декілька хвилин розштовхуєте літніх людей, щоб увійти швидше до тролейбуса? Якщо ви чините саме так, то у вас багато показного; ви прикидаєтеся вихованим тільки тоді, коли вам це вигідно або на очах знайомих.
Справжні ввічливість, моральність — це не святкове вбрання, а повсякденний одяг, який завжди повинен бути охайним і гарним. Не можна на людях бути шляхетним лицарем, а вдома — розбишакою, який кричить, бешкетує, грюкає дверима; або в школі — піратом, що нтакує дівчаток та учнів молодших класів, а вдома — взірцем по-недінки.
А як щодо вашого почуття відповідальності й обов’язковості, чи ішієте ви берегти чужі таємниці? Чи вмієте виявити тактовність і делікатність у різних життєвих ситуаціях?
Людина може самовдосконалитися лише тоді, коли, спостеріга¬ючи за собою, намагається сформувати самооцінку.

Автор: Гнатюк У рубриці: П

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *