Що таке анексія?

Що являє собою таке явище як анексія Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Що таке анексія?

Анексія – це явище, яке характеризується насильницьким приєднанням або  захопленням державою території іншої держави або народності, а також насильницьке утримання народності в межах кордонів чужої держави. Від латинської мови переводиться як приєднання.

Сучасні дослідники на вчені міжнародного права називають анексію одним із існуючих видів агресії, яка полягає у насильницькому протиправному приєднанні чи захопленні однією державою території іншої країни. Здійснюючи анексію відбувається насильницьке встановлення державного кордону, не зважаючи на волю населення. Саме це суперечить основним принципам Статуту ООН та сучасного міжнародного права. Іншими словами можна сказати, що анексія – це грубе порушення волі та права народів на власне самовизначення.

Місцеве населення, як правило, приєднаної території в результаті анексії у складі держави, яка здійснила не санкціоновану анексію, утворює етнічну або ж національну меншину, а відносно етнічного чи національного ядра, від якого її було відірвано, — утворює діаспору автохтонного походження.

Разом з тим, важливо,  при використовуванні терміну «анексія», розуміти його основну відмінність від терміну «окупація». Анексія розуміє під собою юридичні зміни в приналежності території, а окупація — ні. Цікавий той факт, що Боснія і Герцеговина, яка була окупована Австро-Угорщиною в 1878, стала територіально належати їй лише в 1908 році.

Сподіваємося що з цієї статті Ви дізналися, що таке анексія.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *