Що таке артрит?

Артрит поширене захворювання, яким страждають мільйони людей у всьому світі. Тому необхідно знати, чому розвивається артрит, як він класифікується і як з ним боротися.

Що таке артрит?

Артрит — це загальна назва будь-яких запальних хвороб суглобів, при цьому можуть бути вражені суглоби в будь-якій частині тіла, де з’єднуються дві різні кістки. У буквальному сенсі, артрит є запаленням одного або декількох суглобів.

Артрит часто супроводжується болем в суглобах, який називається артралгія. Існує багато типів артриту (в даний час визначено понад сто), і їх число збільшується. Типи артриту варіюються від таких, які стосуються зносу хряща (остеоартрит), до таких, які пов’язані із запаленням в результаті підвищеної активності імунної системи (наприклад, ревматоїдний артрит). Всі разом узяті типи артриту складають найбільш поширену групу хронічних захворювань у багатьох розвинених країнах.

Причини розвитку артриту

Форма артриту залежить від причини його розвитку. Причини включають в себе травми, які приводять до остеоартриту =, метаболічні порушення (наприклад, подагра і псевдоподагра), спадкові чинники, прямий і непрямий вплив інфекцій (бактеріальних і вірусних), а також неправильну роботу імунної системи, яка призводить до аутоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит і системний червоний вовчак.

Артрит класифікується як одне з ревматичних захворювань. Ці захворювання подібні тим, що мають тенденцію впливати на суглоби, м’язи, зв’язки, хрящі та сухожилля і багато з них можуть впливати на інші внутрішні органи.

Симптоми і ознаки артриту

Симптомами артриту завжди є біль і обмежена функція суглобів. Запалення суглобів при артриті характеризується тугоподвижністю суглобів, набряками, почервонінням шкіри і зміною їх форми. Пошкоджені суглоби можуть хрустіти при навантаженні.

Оскільки багато форм артриту є ревматичні захворювання, можуть виявлятися певні симптоми, що зачіпають різні органи тіла, які безпосередньо з суглобами не пов’язані. Таким чином, у деяких пацієнтів з певними формами артриту симптоми захворювання також включають лихоманку, набряк залоз (збільшення лімфатичних вузлів), втрату ваги, втому, погане самопочуття і навіть симптоми порушення роботи таких органів, як легені, серце або нирки.

Хто страждає артритом?

Артритом можуть хворіти чоловіки, жінок, діти, підлітки і всі категорії дорослих людей. Приблизно 350 мільйонів чоловік у всьому світі страждають від артриту. Більше половини тих, хто страждає на артрит, — люди у віці до 65 років. Майже 60% людей, які страждають на артрит, — це жінки.

Діагностування артриту

Першим кроком у діагностиці артриту є відвідування лікаря, який проаналізує історію розвитку симптомів, перевірить стан запалених суглобів і ступінь їх деформації. Крім того, лікар може призначити аналіз крові, сечі, суглобової рідини і / або порекомендує пройти рентгенівське дослідження. Можливо, для визначення остаточного діагнозу необхідно знадобиться кілька візитів до лікаря. Лікар, який спеціалізується на артритах і захворюваннях, пов’язаних із запальними процесами в кістках, називається ревматологом.

Своєчасна постановка точного діагнозу може допомогти запобігти незворотним пошкодження і втраті працездатності. Правильно розписана програма тренувань і відпочинку, прийому лікарських препаратів, фізіотерапія і хірургія можуть дати людям, що страждають на артрит, довгострокові позитивні результати.

Лікування артриту

Лікування артриту залежить від точно встановленого типу артриту. Точний діагноз збільшує шанси на успішне лікування. Лікування включає фізіотерапію, шинування, прикладання холодних пакетів, обгортання парафіном, прийом протизапальних і / або імунних препаратів і хірургічні операції.

 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *