Що таке денаціоналізація?

Що таке «денаціоналізація»? Прочитавши цю статтю, Ви знайдете відповіді на всі свої запитання.

Що таке денаціоналізація?

Денаціоналізація – це процес передачі об‘єктів, що є власністю певної держави до приватної. Цей процес відбувається через те, що державні підприємства використовують певні ресурси з меншою ефективністю.

Денаціоналізація – зворотній процес націоналізації (перехід об‘єкта з приватної власності в державну).

Існує 3 основних тлумачення даного процесу, це:

  1. В сфері міжнародного права – позбавлення громадянства, використовується як покарання за якісь правопорушення , або політика держави з приводу ставлення до деяких етнічних, або соціальних груп. В Міжнародному праві «денаціоналізація» є забороненою та неприпустимою.
  2. Втрата національних особливостей (символів), наприклад, втрата мови, культури тощо. Політика держави налаштована на позбавлення народу своєї культури та національного самоусвідомлення.
  3. Процес, що передбачає повернення націоналізованого майна попереднім власникам.

Яскравим представником української мовної культури є Олександр Потебня, який досліджував та вивчав денаціоналізацію української мови.

Олександрович Опанасович вважав, що денаціоналізація полягала в зміні життя суспільства нашої країни, під час якої традиція, що була закладена у національній мові, була перервана, або послаблена. Він вважав, що головною метою «денаціоналізації» було позбавлення певного об‘єкту чогось, без чого б не було його існування, наприклад, у етносу відібрати рідну мову, на його думку, саме це є яскравим прикладом «денаціоналізації».

Оцініть статтю
Додати коментар