Що таке реставрація зубів?

зуби цікаві факти Медицина

Що таке реставрація зубів? Це поняття досить часто можна почути, а в цій статті ми дізнаємося для чого робити реставрацію зуба і що це таке.

Що таке реставрація зубів?

Реставрація або нарощування зуба – це комплекс процедур, спрямованих на відновлення початкової форми зуба, структури, кольору і міцності за допомогою особливого композитного реставраційного матеріалу або кераміки.

Як відбувається відновлення або реставрація зубів

Залежно від ситуації, стоматолог вибирає один із способів відновлення:

пряму реставрацію. Спеціаліст моделює і відтворює відсутню частину зуба методом нарощування. Зі спеціального композиційного матеріалу лікар формує зуб потрібної форми і кольору, а потім, на етапі світлового затвердіння, допомагає повернути відновленому зубу колишню міцність.
непряму реставрацію. Лікар відновлює втрачений зуб за допомогою заздалегідь виготовленого реставраційного фрагмента – мікропротези, коронки, вкладки. Матеріалом для нього може служити кераміка, композитні матеріали. Якщо використовується технологія CEREC, то виготовлення мікропротеза відбувається дуже швидко, буквально в присутності пацієнта. Також до непрямої реставрації відноситься установка вінірів і люмінірів. Але ця реставрація носить естетичний характер. Тобто її метою є зовнішній вигляд. Тут детально Ви можете дізнатися про відновлення зуба за допомогою вінірів чи люмінарів.

Незалежно від того, яким способом були відновлені зуби, за умови дотримання всіх технологій, вони будуть відрізнятися міцністю, естетичним виглядом і довговічністю.

30% людей, опитаних Всесвітньою організацією охорони здоров’я, придбали гарну посмішку в результаті звернення до стоматологів. Хотіли б мати таку посмішку 98% опитаних.

Чи можна змінити за допомогою реставрації неправильну форму зуба?

Художня реставрація зуба в ряді випадків може бути спрямована не на його відновлення, а на корекцію. Тобто іноді по ходу нарощування зуба стоматолог робить його трохи ширше або, навпаки, вже, коротше або довше. Так, наприклад, збільшення ширини зубів дозволяє скоротити щілину між зубами.

У процесі художньої реставрації також можна скорегувати положення зуба в зубному ряду – висунути його вперед або, навпаки, «притопити» вглиб.

Іноді бувають ситуації, коли через прийом ліків або внаслідок гормонального збою один або кілька зубів змінюють колір, а відбілювання, на жаль, протипоказано. У цьому випадку метод художнього відновлення – відмінний вихід з положення.

Однак варто розуміти, що реставрація не є повною заміною ортопедичного або ортодонтичного втручання. При сильних викривленнях зубного ряду треба змінювати не форму, а положення зуба або напрямок щелепної дуги.

Як доглядати за відреставрованими зубами?

Відновлені прямим способом зуби трохи більше схильні до зміни кольору через вживання кави, чаю, деяких продуктів харчування (наприклад, буряка) і нікотинових смол, ніж керамічні вініри або коронки. Тому доглядати за ними слід особливо ретельно. Бажано обмежити споживання «фарбувальних» напоїв, не курити, а найголовніше – привчити себе до чіткого дотримання режиму гігієни порожнини рота.

Слід мати на увазі, що відновлені ділянки зубів можуть не витримати занадто великих навантаженнь. Тобто розкушувати ними горіхи, лузати насіння і перекушувати нитки не варто. Рекомендується також дуже обережно надкушувати плоди, які всередині містять кісточку – персики, абрикоси, сливи.

Термін служби відреставрованих зубів – 8-12 років. Потім можливо буде потрібна корекція. Однак довго відреставровані зуби прослужать, якщо пацієнт буде повністю дотримуватися всіх рекомендацій лікаря по догляду за ними, регулярно приходити на профілактичний огляд і регулярно проводити професійну чистку порожнини рота.

Реставрація зубів: поширені помилки

Деякі пацієнти, через 4-5 років після реставрації зубів прямим методом, помічають, що зуб став менше блищати або трохи змінив колір. Це є приводом для розладу і підозр у неякісних стоматологічних послуг.

Насправді якість роботи стоматолога тут ні до чого. Причина зміни кольору у властивостях матеріалів, якими нарощують зуби. Слід розуміти, що на відміну від порцелянових вінірів і керамічних коронок матеріал для нарощування зуба – це, по суті, пластик (акрил). А пластикам, нехай навіть самим високоякісним і зносостійким, притаманне старіння. Спочатку може здатися, що це мінус акрилових реставраційних матеріалів. З іншого боку, такі зуби прекрасно коригуються і шліфуються всього за один візит до стоматолога.

Оцініть статтю
Додати коментар