Що таке ревматизм?

Що таке ревматизм?

Ревматизм — це хвороба, пов’язана з запалення суглобів тіла. Якщо не контролювати це захворювання, то стан людини погіршується і в кінці кінців вона може стати інвалідом.

Хвороба починається із запаленням плівки, що вистилає такі суглоби, як коліна, лікті і кисті рук. При цьому уражаються і хрящі, а також відбуваються зміни навіть у кістках. Кістка позбавляється деяких мінеральних речовин і стає пористою. Суглоб стає малорухливим і навіть іноді абсолютно нездатним рухатися.

Хоча й існує значна кількість теорій про причини виникнення ревматизму, жодна з них не доведена. За однією з теорій ревматизм з’являється в результаті інфекції, яка може виникнути трьома шляхами: за рахунок бактерій, які проникають в суглоби разом з кров’ю, за рахунок токсичних речовин, що з’явилися в результаті якоїсь іншої інфекції, або через алергічну реакцію суглоба на якісь мікроорганізми.

Деякі медики вважають, що люди певного типу набагато більше за інших схильні до небезпеки захворіти на ревматизм. Це можуть бути люди у віці від двадцяти до сорока років тендітної статури, які не дуже сильні, легко втомлюються.

Коли хвороба тільки починається, у людини зазвичай з’являється температура, болі, пухлина в одному або декількох суглобах. Хворий скаржиться на втому, втрачає вагу і відчуває оніміння і поколювання в ногах і руках.

Одна з ознак ревматизму — відчуття теплоти, болю і набрякання середніх суглобів пальців. Іноді навіть рух пальців викликає біль. В інших випадках уражаються інші ділянки організму: суглоби на руках, пальцях ніг, зап’ястях, колінах, ліктях, плечах і стегнах. Практично будь-який суглоб може стати жертвою цієї хвороби.
Оскільки ми не знаємо причин виникнення цієї хвороби і вона може по-різному розвиватися і протікати у різних людей, то не існує якогось певного методу лікування, який би допомагав у всіх випадках. У кожному випадку назначається індивідуальне лікування

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хвороби

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *