Що таке вейпінг?

В статті піде мова про субкультуру вейпінг, котра з’явилася та набрала своєї пополярності внаслідок розповсюдження і використання електроних сигарет.

Що таке вейпінг?

Вейпінг — це похідне слово від слова вейп, що є словом іншомовного походження (від англійського vapour або американський варіант vapor), що в перекладі означає парування. Тобто, вейпінг — це процес парування при використранні електроних сигарет.

Тепер давайте розберемося як працює електрона сигарета та що отримує людина під час вейпінгу. Електрона сигарета складається з мода і бака. Мод нагріває спіраль в баку, яка в свою чергу, нагріває спеціальну ароматизовану рідину, що містить нікотин, а курець вдихає пар, що утворюється при нагріванні. Важливо зазначити, що невірно називати вейпінг курінням, адже куріння — це вдихання продуктів горіння, а в даному випадку горіння немає, є лише випаровування і курець вдихає пар. Але історично склалося, що люди говорять «палити/курити вейп/електроні сигарети», вживаючи слова не зовсім коректно, проте, всі розуміють один одного.

Вплив електроних сигарет на здоров’я

Підсумовуючи викладене вище, під час вейпінгу курець отримує лише нікотин, а при курінні звичайних сигарет ще й інші домішки. Тому на здоровя людини впливає лише нікотин, що міститься в спеціальній ароматизованій рідині.

Цікавим фактом про вейпінг є те, що процес паління електроних сигарет і  кальяну є доволі схожими. Так в кальяні горіння тютюну також відсутнє,  там відбувається випаровування рідини, в якій знаходиться тютюн, і яка міститься в ньому. Волога з тютюну, змішана з гліцерином, патокою і ароматизаторами, випаровується під дією температури, фільтрується через воду і тільки потім досягає курця. Тому викурений тютюн для кальяну виглядає як сухий клубок (тому що вся волога випарувалася), а не як попіл від сигарети, оскільки немає процесу горіння. Часто можна прочитати про те, що дим від кальяну — це не дим, а пара і це абсолютно вірно, ситуація така ж як з електронними сигаретами.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *