Що утворюють гени в одній хромосомі?

Що утворюють гени розташовані в одній хромосомі Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Що таке ген?

Ген – це окрема одиниця спадкового матеріалу, яка повністю відповідає за формування елементарної ознаки. Ген являється ділянкою молекули ДНК, яка містить інформацію щодо синтезу РНК.

Що таке хромосома?

Хромосома – це великого розміру молекулярна структура, яка містить в собі близько 90 % ДНК самої клітини. Всі хромосоми містять в собі дуже довгий та безперервний полімеризований ланцюг ДНК, який в свою чергу містить регуляторні елементи, гени та проміжні нуклеотидні послідовності.

Що утворюють гени розташовані в одній хромосомі?

Якщо гени знаходяться в одній хромосомі, то вони успадковуються разом, утворюючи групу зчеплення. Це так званий закон зчепленого успадкування, який був виведений американським ученим Т. Морганом.

Усі гени, що локалізовані в одній хромосомі людини, можна розділити на три :

  • Перша група – це гени,  які повністю зчеплені із статтю. Вони розташовані і в негомологічній ділянці Х-хромосоми.
  • Друга група – це  невелике число генів, яке також повністю зчеплене із статтю, але розташовані у одній негомологічній ділянці Y-хромосоми. Вони  здатні передаватися від батька до всіх його синів, бо Y-хромосому може одержати лише син від батька (це можуть бути перетинки між пальцями або волохатість вушних раковин).
  • Третя група —  це гени, що неповно або частково зчеплені із статтю. Вони, як правило, розташовані в гомологічних ділянках Х- і Y-хромосом.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що утворюють гени розташовані в одній хромосомі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Генетика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *