Що вивчає гістологія

Багато хто чув термін «гістологія», але не розумів його значення. Якщо Ви також не знаєте що таке гістологія, то читайте нашу статтю.

Що вивчає гістологія?

Гістологія – це наука, що вивчає будову різних тканин організму, окрім здорових зразків тканини, досліджує також патологічні. Наука є невід’ємною частиною сучасної медицини та фармацевтики.

Об’єкт дослідження гістології – організм людини. Дякуючи тому, що ми живемо в XXI столітті і медицина як наука досягла високого рівня в розвитку, то вчені в сфері гістології здійснити теж великий крок.

Гістологія може виявити найнебезпечніші захворювання на перших стадіях розвитку, в ході дослідження які можна почати вже лікувати, тоді коли інші методи не можуть навіть вказати про їх наявність. Дана наука також є невід’ємною частиною фармакології. Щоб виявити вплив не тільки на патологічні процеси, а й на здорові тканини організму проводяться аналізи усіх ліків, це потрібно перш за все для того, щоб перевірити як впливає той чи інший препарат на організм людини, чи приносить він користь, чи навпаки – шкодить.

Гістологія тісно пов’язана з цитологією та ембріологією.

Цитологія – наука, що вивчає будову і життєдіяльність окремих клітин організму. Саме тому ці дві науки мають певні зв’язки, оскільки гістологія не може повноцінно працювати без загальних знань про будову клітин та тканини.

Отже, гістологія – наука, що вивчає будову усіх тканин організму. 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Медицина

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *