Шмуель Йосеф Агнон біографія

Шмуель Йосеф (Шай) Агнон  — ізраїльський письменник. Став першим лауреатом однієї з Нобелівських премій, який представляв Ізраїль. Писав на івриті і на ідиш.

Шмуель Йосеф Агнон біографія

Справжнє ім’я Шмуель Йосеф Халеві Чачкес.

Народився 8 серпня 1887 у маленькому містечку Бучач у Галичині, провінції Австро-Угорської імперії, яка в даний час є частиною України.

Навчався у хедері, студіював Тору, Талмуд мовою іврит. У 1906 році переїхав до Львова працювати у єврейській газеті. Через відмову від служби у війську еміґрував до Палестини у 1907. Там було опубліковано його повість «Покинуті дружини». Спочатку писав їдишем, згодом перейшов на іврит.

У 1913 році переїхав до Німеччини. В Берліні він збирав хасидські перекази. Молодому письменникові допоміг багатий комерсант Залман Шокен, який допомагав видавати твори та виділив Аґнону стипендію на 5 років.

У 1924 повернувася до Палестини, видав роман «Весільний балдахін» про пригоди бідного хасида у Галичині. Після відвідання Бучача (1929) свої враження він описав у творах «Проста історія» (1935) та «Гість на одну ніч» (1939).

Крім романів, Шмуель Аґнон писав повісті, оповідання, дитячі казки, опрацьовував народні легенди.

Нагороджений Державною премією Ізраїлю (1954 і 1958), був почесним громадянином Єрусалиму (1962). У 1966 отримав Нобелівську премію.

Помер 82-річний прозаїк від серцевого нападу 17 лютого 1970 в місті Єрусалим, Ізраїль. Похований на Оливній (Оливній) горі в Єрусалимі.

Крім Нобелівської премії, Агнон був удостоєний і інших нагород, у тому числі престижною Бялікскою премією Тель-Авіва (1935 і 1951), Усишкінскою премією (1950) та преміює Ізраїля (1950 і 1958). Крім того, письменник був удостоєний почесних ступенів Іудейської теологічної семінарії в Америці, Єврейського університету в Єрусалимі, Колумбійського університету в США.

Мало відомий широкому читачеві до отримання Нобелівської премії, в даний час Агнон вважається одним з найбільш видатних єврейських письменників.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *