Шолохов цікаві факти

Михайло Шолохов цікаві факти з життя, біографії відомого радянського письменника викладені в цій статті.

Шолохов цікаві факти

  • Михайло з’явився на світ незаконнонародженим і був записаний на прізвище офіційного чоловіка матері — Кузнецов. Тільки після смерті офіційного чоловіка, в 1912 році, батьки хлопчика змогли обвінчатися, і Михайло отримав прізвище Шолохов.
  • Закінчив тільки 4 класу гімназії.
  • Коли Шолохов прийшов свататися до однієї з дочок П. Я. Громославского, колишній козачий отаман запропонував взяти в дружини іншу його дочка — старшу Марію. У 1924 році вони одружилися. У шлюбі вони прожили 60 років, в сім’ї народилося четверо дітей.
  • Шолохов був єдиним радянським письменником, який отримав Нобелівську премію з схвалення чинної влади. Його називали «улюбленцем Сталіна», хоча Шолохов — один з небагатьох, хто не боявся говорити вождю правду.
  • Навколо імені Шолохова періодично спливала проблема авторства його творів. Після виходу в світ роману «Тихий дон» виникло питання: як такий молодий письменник за такий короткий період зміг створити настільки об’ємний твір. За розпорядженням Сталіна навіть була створена комісія, яка, вивчивши рукопис письменника, підтвердила його авторство.
  • Шолохов був одним з небагатьох, хто передавав свої премії на благі справи: Сталінську премію передав у Фонд оборони, Ленінську премію за роман «Піднята цілина» передав у розпорядження Каргинскої сільради Базковського району Ростовської області на будівництво нової школи, Нобелівську — на споруду школи в Вешенській.
  • До кінця днів жив у своєму будинку в Вешенській (у наш час музей). Захоплювався полюванням і рибальством. З 1960-х років фактично відійшов від літератури. Письменник помер від раку гортані 21 лютого 1984. Похований Михайло Шолохов в станиці Вешенській на березі Дону, але не на цвинтарі, а у дворі будинку, в якому жив.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *