Шолом Алейхем цікаві факти

Шолом Алейхем цікаві факти з життя та творчості відомого єврейського письменника і драматурга, основоположника ідишської художньої літератури викладені в цій статті.

Шолом Алейхем цікава інформація

1. Завдяки майстерні передачі образів в своїх творах, його називали єврейським Марком Твеном. До речі, Алейхем був знайомий з ним особисто, і Твен зізнався, що вважав себе американським Шолом Алейхемом.

2. У юнацькому віці йому дуже сподобався твір «Робінзон Крузо». Настільки надихнувшись їм, хлопчик в 15 років написав свою, єврейську версію Крузо. І з цього моменту він твердо вирішив стати письменником.

3. Майже все своє життя прожив в Одесі. Але через гоніння на євреїв змушений був переїхати в Америку, де і прожив до кінця життя.

4. Справжнє ім’я письменника — Соломон Наумович Рабинович.

5. Одного разу в 1876 році він став працювати домашнім учителем у одного багатого підприємця, навчаючи його дочку, Голде Лоєва (єврейку). Закохавшись в свою ученицю, Шолом Алейхем розумів, що благословення її батька йому не домогтися, так як він сам бідний. Але через 6 років Голде всупереч волі батька все — таки стала дружиною письменника і навіть народила йому 6 дітей!

6. Тісно спілкувався зі Львом Толстим, Антоном Чеховим, Володимиром Короленко і Максимом Горьким.

7. Його батько займався виготовленням вин. Навіть володів льохом «Продаж різних вин Південного берега». Мати померла від холери, коли йому було всього 13 років.

8. У 1880 році працював в Лубнах на посаді казенного рабина — зв’язковим між місцевою владою і громадою євреїв.

9. Починає публікуватися в першій газеті на ідиші «Фолксблат». До нього приходить слава і популярність.

10. Після смерті свого багатого тестя, Шолом переїжджає до Києва,  і починає грати на біржі. Навіть 5 років не минуло, як він спустив всю спадщину і пустився в «подорож», бігаючи від кредиторів.

11. Він хворів на важку форму туберкульозу.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Шолом Алейхема.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *