«Сім п’ятниць на тиждень» значення фразеологізму

Що означає фразеологізм «Сім п’ятниць на тиждень» знає багато школярів, адже його часто можна зустріти в літературі та повсякденному житті.

Сім п’ятниць на тиждень: значення фразеологізму 

Сім п’ятниць на тиждень — про тих, хто легко міняє свої рішення, не має ні про що сталої думки.

Речення з фразеологізмом «Сім п’ятниць на тиждень»

— Того дядька Панаса всі знають, бо в нього сім п’ятниць на тиждень, і він жне там, де не сіє (Є. Гуцало);

(Марта:) У вас, тату, сім п’ятниць на тиждень: то хвалите Артема, то гудите (М. Зарудний).

— В нього почали боліти зуби та стало судомить у ногах. Та й на вдачу він легковажний — в його було на тиждень сім пятниць (І. Нечуй-Левицький).

У неї постійно сім п’ятниць на тиждні , але вчора ж вона просила за це пробачення.

«Сім п’ятниць на тиждень» твір

Людину, яка не вміє дотримувати свого слова, часто змінює погляди й рішення, не виконує обіцянок, ніхто не поважає. Про таку людину кажуть, що в неї сім п’ятниць на тиждень. Чому саме сім п’ятниць, а не понеділків чи вівторків? Щоб відповісти на це запитання, повернімося на кільканадцять століть назад. У ті часи п’ятниця була останнім днем тижня — вихідним і базарним. На базарах не лише продавали й купували, а й вирішували різні важливі питання. Хлібороб, скажімо, просив коваля, щоб той викував йому серп чи косу, гончареві замовляв десяток глечиків. Багатий господар, який не міг упоратись із своїм господарством, знаходив на базарі робочу силу бідняків, які шукали, до кого б піти в найми. Тут, у присутності кількох свідків, складалася своєрідна усна угода, розірвати яку чи частково змінити можна було пише при тих самих свідках і на базарі, тобто в одну з п’ятниць. Проте траплялися й порушники цього звичаю. Вони дуже часто відмовлялися від однієї угоди, щоб укласти іншу, вигіднішу.  «У нього сім п’ятниць на тиждень» — так говорять про людину, що часто змінює свої погляди, не має ні про що сталої думки.

Тепер Ви знаєте що означає «сім п’ятниць на тиждень»  та зможете скласти речення з фразеологізмом «сім п’ятниць на тиждень».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: С

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *