Скільки картин намалював Шевченко?

Скільки картин намалював Тарас Шевченко, український Кобзар, поет і художник, Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Скільки картин намалював Шевченко?

Тарас Григорович Шевченко — видатний український діяч, поборник української свободи і правди. Йому належить визначне місце в українській культурі.

Дослідники творчості Шевченка стверджують, що він за життя намалював 1300 картин, портретів, малюнків, офортів, ескізів тощо, з яких дійшли до нас 835 робіт.

Шевченко як художник досить рано відчув в собі жагу до малювання. Перші свої картинки він намалював вуглинкою і крейдою, обмальовуючи стіл, стіни і лави. Він зображував людей, птахів і звірів. Перший малюнок Шевченка датується 1830 роком. Це було «Погруддя жінки».

У лютому 1831 року юний Тарас приїздить до Петербурга, столиці Російської імперії з бажанням вивчитись на художника. Через рік його пан віддає хлопця в майстерню на навчання до В. Ширяєва, найкращого художника, законтрактувавши Шевченка на 4 роки. Він, навчаючись, змальовував статуї у Літньому саду. Тут Тарас Шевченко знайомиться із земляком-художником Сошенком, який вирішив допомогти йому у бажанні малювати.  Сошенко дав консультації і поради початківцю, познайомив його з Брюлловим, Карлом, Венеціановим, Жуковським та Гребінкою.

Завдяки спільним зусиллям талановитого, але закріпаченого Шевченка було викуплено в подаровано волю.

Звільнившись, Шевченко вступає в Академію мистецтв і стає найулюбленішим і найкращим учнем Брюллова. Тарас Григорович у 1843 році приїхав в Україну. Любов до рідної землі надихнула його створити цілу серію картин «Живописна Україна». В Петербурзі він закінчує Академію мистецтв і власним коштом видав свій збірник «Живописна Україна». Він продовжив малювати і писати свої вірші та поеми, не зважаючи на тяжку долю, яка випала на його шляху.

Найвідоміші картини Тараса Шевченка – «Одалиска», «Сон бабусі і онучки», «Циганка-ворожка», «Катерина», «Марія», «Жінка в ліжку», «Знахар жінки».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися скільки картин намалював Тарас Шевченко.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *