Скільки заповідників в Україні?

Скільки заповідників в Україні Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Що таке заповідник?

Заповідник – це найвища форма захисту природних територій, а також природна лабораторія, в якій ведуться наукові комплексні дослідження. Заповідники існують в кожному природному великому комплексі.

Скільки державних заповідників є на території України?

До складу державних заповідників входять:

1. Асканія – Нова, заснована 1889 року у Херсонській області. Є найстарішою заповідною зоною та має біосферний статус. На її території є еталонні, унікальні ділянки ковилово-типчакового степу.

2. Чорноморський заповідник, заснований 1927 року у Херсонській області. Відноситься до аквально-сухопутного заповідника та має біосферний статус. Тут зосереджено більше 600 видів судинних вищих рослин.

3. Карпатський заповідник, заснований1968 року в Закарпатській області. Його створили задля збереження систем лісового гірського, альпійського та субальпійського поясів Українських Карпат.

4. Луганський заповідник, заснований 1968 року в Луганській області. Він складається з трьох філій – Провальський степ. Стрільцівський степ та Станично-Луганський відділ.

5. Дунайський заповідник, заснований 1981 року в Одеській області. Він розташований у дельті річки Дунай. Там охороняються близько 500 видів судинних вищих рослин та величезна кількість птахів.

6. Український степовий заповідник, заснований 1961 року в Сумській області. Має декілька філій — Кам’яні Могили, Хомутівський степ, Крейдова флора та Михайлівська цілина. Тут зосереджено більше 1000 видів рослин, зникаючі та рідкісні.

7. Дніпровсько-Орільський заповідник, заснований 1990 року в Дніпропетровській області. Його створили на базі існуючих заказників – Обухівських плавнів та Торомських плавнів. В заповіднику проживають 14 видів тварин, які занесені до Червоної книги України.

8. Канівський заповідник, заснований 1923 року в Черкаській області. На базі діє відділення стаціонару Київського держуніверситету ім. Шевченка.

9. Розточчя, заснований 1984 року у Львівській області. Це зона охорони масиву Розточчя.

10. Медобори, заснований 1990 року в Тернопільській області. Має філію – Кременецькі гори.

11. Польський заповідник, заснований 1968 року в Житомирській області. Під охороною знаходяться природні ареали південнополіського регіону.

12. Рівненський, заснований 1999 року в Рівненській області. В своєму складі має ділянки, які входили до заказників держзначення — Стара Погоня, Сомине, Перебродівський, Білозерський.

13. Єланецький степ, заснований 1996 року в Миколаївській області. Його створили для охорони величезної ділянки цілинного степу, найбільшого в Причорноморській ділянці.

14. Горгани, засновані 1996 року у Івано — Франківській області. Охоплює своєю територією найнедоступніші частини Довбушанських Горган.

15. Черемський заповідник, заснований 2001 року у Волинській області. Це єдиний заповідник на Волині. Варто відмітити, що тут зосереджені рідкісні види орхідей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *