Сократ біографія скорочено

Сократ біографія скорочено українською викладена в цій статті.

Сократ біографія скорочено

Сократ ( 469 рік до н.е. — 399 рік до н.е) — філософ, займався питаннями епістемології, етики.

Сократ народився близько 469 до н. е. в Афінах. В ранні роки навчався у батька обробки каменя і навіть вважався здібним скульптором, проте скоро покинув батьківську майстерню, аби навчатисьриторики та софістичної мудрості в освіченого афінянина Критона.

У житті Сократа було отримано багатосторонню освіту, він був активним діячем Афін. Ніколи не брав грошей з учнів за навчання (чого дружина Сократа Ксантіппа не розуміла), жив у простих, аскетичних умовах. Все своє життя він провів в Афінах, не піддавався спокусі подорожувати, як чинили інші філософи.

Проте в добу Пелопоннеської війни відправився у похід та захищав своє місто. Бився під Потідея, при Делії, при Амфіполі. Захищав від несправедливого суду демосу засуджених на смерть стратегів, в тому числі сина своїх друзів Перікла і Аспазія. Був наставником афінського політика і полководця Алківіада, врятував його життя в бою.
Після встановлення в результаті діяльності Алківіада диктатури, Сократ засуджував тиранів і саботував заходи диктатури. Після повалення диктатури громадяни, розлючені тим, що, коли афінське військо кинуло пораненого головнокомандувача і розбіглося, Сократ врятував життя Алківіада (якби Алківіад загинув, він не зміг би шкодити Афінам), в 399 р. до н.е. пред’явили Сократу обвинувачення в тому, що «він не шанує богів, яких шанує місто, а вводить нові божества і винен в тому, що розбещує юнацтво». Як вільний афінський громадянин, Сократ не був підданий страти катом, але сам прийняв отруту.

За свідченнями Аристотеля, Сократ двічі одружувався: з Ксантіппою, яка народила йому сина, і з Мірто, дочкою Аристіда, що народила йому двох синів.

Філософія Сократа не була спрямована на типові для тих часів питання вивчення природи, світобудови. У своїй біографії Сократ більше уваги приділяв людському єству, особистості. Як філософ, Сократ висловлював свої думки в основному у вигляді бесід, ним був заснований діалектичний метод. Обгрунтування точки зору, на його думку, слід проводити в суперечці. Тільки при розгляді поняття з різних сторін, на думку Сократа, можна знайти істину.
У своїх міркуваннях філософ Сократ використовував індуктивний метод, а не догматичний, як багато вчених його часу. Ще однією великою працею Сократа є розгляд питань етики. Так філософ вважав, що передумовою для моральності, доброти людини є знання, осягнення цих понять.

Автор: Гнатюк У рубриці: Філософи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *