Сол Беллоу біографія

Сол Беллоу біографія скорочено американського письменника викладена в цій статті.

Сол Беллоу біографія

Сол Беллоу народився 10 червня 1915, в містечку Лашин, провінції Квебек, в єврейській родині Беллоу. Народившись в російсько-єврейської сім’ї , він виріс в трущобах Монреаля і Чикаго.

Навчався в Чиказькому та Північно-Західному університетах США, аспірантурі університету Вісконсину. За освітою антрополог та соціолог.

Працював редактором у видавництвах (зокрема, енциклопедії «Британіка»), журналістом, педагогом. Письменницька кар’єра С.Бєллоу розпочалася з публікації в журналі «Partisan Review» оповідання «Два ранкових монологи» (1941). У своїх романах, які принесли Солу Беллоу популярність та успіх, відобразив пануюче в США напруження воєнного та післявоєнного часу.

1944 — опублікував роман «Людина між небом і землею». 1948 — одержав стипендію Гугенгайма і вирушив у поїздку до Європи (Париж, Рим), де написав роман «Пригоди Огі Марча» (1953), за який одержав Національну премію США з літератури і який був визнаний найкращим літературним твором року. Такої ж відзнаки був удостоєний роман С. Бєллоу «Герцог» (1964), який до того ж посів провідне місце у списку американських бестселерів. Літературні критики назвали письменника «найкращим стилістом серед всіх сучасних американських письменників». С. Беллоу став першим американцем, який удостоївся Французької міжнародної літературної премії.

1971 — С.Бєллоу одержав третю за рахунком Національну премію за роман «Планета містера Семмлера». Піка популярності письменник досяг 1975 року, коли побачив світ його восьмий роман «Дар Гумбольта». Книга принесла автору міжнародне визнання і право одержати Пулітцеровську премію. Наступний рік приніс С. Беллоу Нобелівську премію.

Письменник продовжував активну творчу працю: він опублікував книги «В Єрусалим і назад: особисті враження», «Грудень декана», «Простак та інші оповідання».

У 1988 році був удостоєний Національної медалі США в галузі мистецтв.

Беллоу викладав у ряді університетів, у тому числі Північно-Західному університеті, університеті Чикаго і Бостона.

Помер 5 квітня 2005 року о місті Бруклайн (Бруклін, штат Массачусетс).

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *