«Сон літньої ночі» короткий зміст

«Сон літньої ночі» — комедія Вільяма Шекспіра в 5 актах. «Сон літньої ночі» короткий зміст не донесе всіх деталей популярної п’єси.

«Сон в літню ніч» переказ

У п’єсі «Сон в літню ніч» — три пересічні сюжетні лінії, пов’язані між собою прийдешньої весіллям герцога Афінського Тезея і цариці амазонок Іпполіти.

Двоє молодих людей, Лізандр і Деметрій, домагаються руки однієї з найкрасивіших дівчат Афін, Гермії. Гермія любить Лізандра, але батько забороняє їй вийти за нього заміж, і тоді закохані вирішують втекти з Афін, щоб повінчатися там, де їх не зможуть знайти. Подруга Гермій, Олена, з любові до Деметрія видає йому втікачів. Оскаженілий Деметрій кидається за ними в погоню, Олена спрямовується за ним. У сутінках лісу і лабіринті їхніх любовних взаємин з ними відбуваються чудові метаморфози. З вини лісового духу Пака, що плутає людей, чарівне зілля змушує їх хаотично міняти предмети любові. В один момент Лізандр закохується в Олену і кидає свою Гермію. Помітивши помилку Пака, Оберон капає в очі Деметрію чарівним зіллям. І вже боротьба відбувається за Олену, а вона ж, думаючи, що це все якась дурний жарт, ображається на них, Гермія починає ревнувати свого коханого до подруги. Тоді помилка Пака загрожує життю героїв, але дух все виправляє, і молодим людям здається сном все, що сталося. Ця сюжетна лінія закінчується весіллям Олени та Деметрія, а також Гермії і Лізандра.

У той же час цар фей і ельфів Оберон і його дружина Титанія, що знаходяться у сварці, прилітають в той же ліс поблизу Афін, щоб бути присутнім на шлюбній церемонії Тезея і Іпполіти. Причина їх сварки — хлопчик-паж Титанії, якого Оберон хоче взяти до себе в помічники, але дружина Титанія не дозволяє йому забрати хлопчика. Оберон дає завдання шкідливому лісового духу Паку знайти чарівне любовне зілля і накапати його цариці фей, щоб вона закохалася в першого, кого побачить після того, як прокинеться. Плутішка Робін виконує його, і Титанія закохується в Мотка, проводить з ним час, але потім Оберон дає їй протиотруту. Титанія не вірить, що могла полюбити такого, як Моток з ослячою головою, вона мириться з чоловіком і віддає йому свого пажа.

І одночасно група афінських ремісників готує до весільного торжества п’єсу про нещасливе кохання Фісби і Пірама, і відправляється в ліс репетирувати. Коли вони комічно грають трагічну п’єсу, з вини Пака Моток, ткач, у п’єсі грає Пірама, повертається до інших акторів з ослячою головою, всі його лякаються і тікають. А Титанія, як тільки прокидається, бачить Мотка і закохується в нього. Перед Мотком відкривається незвичайний світ ельфів і фей, але коли все це закінчується, він думає, що це був всього лише сон.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *