Справжнє ім’я Лесі Українки

Леся Українка — добре відома постать кожному українцю. Леся Українка  — українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Зі шкільної програми ми памятаємо, що Леся Українка — це псевдонім, а яке справжнє ім’я Лесі Українки.

Справжнє ім’я Лесі Українки

Справжнє ім’я Лесі Українки — Лариса Петрівна Косач-Квітка. 13 (25) лютого 1871Новоград-Волинськ — †19 липня (1 серпня)1913СураміГрузія).

Лариса Петрівна Косач народилася 13 (25) лютого 1871 в місті Новограді-Волинському.

Мати, Ольга Петрівна Драгоманова-Косач — письменниця, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка. Батько — високоосвічений поміщик, який дуже любив літературу і живопис. Дитячі роки пройшли на Волині: у Новограді-Волинському (1871 — весна 1879), Луцьку, в селі Колодяжному, що під Ковелем.

У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти. Дядько Лесі (так її називали у сім’ї і це домашнє ім’я стало літературним псевдонімом) — Михайло Драгоманов, був відомим ученим, громадським діячем, який перед еміграцією до Франції й Болгарії співпрацював із І. Франком.

Леся Українка та її брат Михайло (в сім’ї їх називали спільним ім’ям — Мишелося) вчилися у приватних учителів. Рано (у 4 роки) навчилася читати. 

У дитинстві Леся найбільше товаришувала з братом Михайлом, який на півтора роки був старший за неї. Мишко рано відчув потяг до книг і навчив чотирирічну сестричку читати разом з ним. Косачі любили слухати класичну музику, самі грали на різних музичних інструментах. Леся чудово грала на фортепіано, та ще й складала музичні твори.

У десять років дівчинка захворіла на туберкульоз кісток, тому відвідувати школу не могла, на жаль, мусила відмовитись і від музичних занять: у 1883 році було прооперовано ліву руку.

Завдяки самоосвіті Леся стала високоерудованою людиною, вивчила більше десяти мов. У 19 років вона написала для молодшої сестри книжку Стародавня історія східних народів».

У 1893 році у Львові вийшла перша збірка поезій Лесі Українки «На крилах пісень», яку високо оцінив Іван Франко. Друга поетична збірка «Думи і мрії» — побачила світ у Львові в 1899 році. її відкривала поема «Давня казка», з якою ви ознайомитеся і з’ясуєте роль митця і мистецтва в суспільстві.

До золотого фонду вітчизняної та світової літератур увійшли драматичні поеми Лесі Українки «Одержима» (1901), «Кассандра» (1907), «Камінний господар» (1912), «Оргія» (1913), «Бояриня» (1913), в яких письменниця підносить ідею свободи особи та свободи суспільної. Вершиною творчості Лесі Українки стала драма-феєрія «Лісова пісня» (1911).

Її вірним побратимом і чоловіком став відомий український фольклорист Климент Квітка, з яким вона одружилась у 1908 році. Леся Українка в останні роки свого життя часто їздила на лікування до Криму, Італії, Єгипту, Грузії.

Померла письменниця 1 серпня 1913 року в грузинському містечку Сурамі. Похована в Києві на Байковому кладовищі.

У 1971 році за рішенням міжнародної організації ЮНЕСКО 100-річчя з дня народження Лесі Українки святкувалося в Усьому світі.

Тепер ви знаєте справжнє імя Лесі Українки та коротку біографію письменниці, а також цікаві факти про Лесю Українку ми розглянемо в наступній статті.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *