Справжнє ім’я Вольтера

Всі ми знаємо Вольтера — французького письменника і філософа. Але мало хто з нас знає справжнє ім’я Вольтера, навіть якщо ви його і чули, то навряд запамятали.

Справжнє ім’я Вольтера

Справжнє ім’я Вольтера — Марі Франсуа Аруе (фр. François Marie Arouet). Дата народження 21 листопада 1694ПарижФранція 

Помер Вольте †30 травня 1778, у 83 роки. 

Цікаві факти про Вольтера

Мати Вольтера (Марі Маргарет Дома) була дочкою секретаря кримінального суду, а батько, Франсуа Аруе, — нотаріусом і збирачем податків.

Вольтер не любив батька і його ремесло, а пізніше (1744) волів оголосити себе позашлюбним сином якогось шевальє де Рошбрюна, злиденного мушкетера і поета, ніж залишатися сином заможного буржуа.

У травні 1717 за складання сатири на реґента Франції герцоґа Орлеанского автор-початківець потрапив у Бастилію, проте рік ув’язнення не охолодив його літературного запалу

На початку 1726 відбулася сутичка Вольтера з шевальє де Роґаном, який дозволив собі привселюдно насміхатися з його спроби сховати підпсевдонімом своє недворянське походження. Озброївшись пістолетами, Вольтер намагався помститися кривднику, але був заарештований, кинутий у Бастилію, а наприкінці 1726 року — змушений залишити Париж.

Його книга «Філософські листи» у 1734 році була спалена за вироком Паризького парламенту, а він опинився під загрозою арешту. Не бажаючи спокушати долю, Вольтер того ж року виїхав до Шампані, де усамітнився в маєтку своєї коханки, маркізи дю Шатле.

У 1746 Вольтер був призначений придворним поетом і історіографом, але, порушивши невдоволення маркізи де Помпадур, порвав з двором.

У 1774 Людовіка XV змінив Людовік XVI, а в 1778 Вольтер — восьмидесятичотирьохлітній старий — повернувся до Парижа.

Сильні болі, походження яких спочатку було незрозуміле, змушували Вольтера приймати великі дози опію. На початку травня, після загострення хвороби, доктор медицини Тронше поставив діагноз: рак передміхурової залози. Кожен день приносив хворому дедалі більші муки. Часом не допомагав навіть опій.

Племінник Вольтера абат Міньо, намагаючись примирити дядечка з католицькою церквою, запросив до нього абата Готьє та парафіяльного кюре церкви св. Сульпиция Терсака. Візит відбувся вдень 30 травня. За легендою, на пропозицію священнослужителів «зректися від Сатани і прийти до Господа» Вольтер відповів: «Навіщо перед смертю набувати нових ворогів?». Його останніми словами було «Заради бога, дайте мені померти спокійно».

В наш час прах Вольтера все ще знаходиться в Пантеоні.

На честь філософа названо астероїд головного поясу — 5676 Вольтер.

Цікаві вислови Вольтера

Один духовний сановник відвідав Вольтера в його кабінеті. Отже, тут куються стріли проти Риму? — запитав святий отець. Ні, ваша превелебність, тільки мішені, — відповів Вольтер.

Якось Вольтер побачив у кімнаті одного вель­можі кілька десятків париків. Дивний випадок! — сказав філософ.  — Стільки париків у людини без голови.

Тепер ви знаєте справжнє імя Вольтера, а також цікаві факти та вислови з його життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *