Стівен Хокінг цікаві факти

Стівен Хокінг цікаві факти

Стівен Хокінг — геній-учений в інвалідному кріслі, один з найвпливовіших космологів і фізиків-теоретиків сучасності, член Лондонського королівського товариства і володар безлічі наукових премій та нагород.

Стівен народився 8 січня 1942 року в родині медика-дослідника і секретаря медичного центру.

Хокінг був неробою в школі. Коли йому було 9 років, його оцінки входили в число гірших в класі. Згодом Хокінг підняв бали до середніх, але не вище.

Проте, з дитинства він цікавився тим, як працює все навколо. Розбирав годинник і радіо. Однак, за словами самого Хокінга, збирати їх назад не виходило.

Стівен Хокінг мав інтерес до математики з раннього віку і хотів знати її досконало.

У 1962 році закінчив Оксфордський університет. Практично тоді ж у нього почали виявлятися перші симптоми бічного аміотрофічного склерозу, який згодом прикував хлопця до інвалідного крісла.

Одружився в 1965 році, став батьком трьох дітей.

Після важкої операції на горлі втратив можливість розмовляти в 1985 році. Почав спілкуватися з оточуючими за допомогою синтезатора мови. На той момент був уже повністю паралізований, незабаром рухомим залишився єдиний мімічний м’яз, на якому закріпили датчик, що дозволяє управляти комп’ютером.

У 1991 році розлучився. У 1995 одружився вдруге на своїй доглядальниці, але і цей шлюб розпався через 11 років.

Зробив значний внесок у вивчення космології та квантової гравітації. Зокрема, йому належать багато теорій і розробки в галузі вивчення так званих чорних дір. Активно займався популяризацією науки як такої і вивченням Всесвіту.

Про Хокінга знято багато документальних фільмів, написано безліч статей і навіть книг. Згадується в багатьох художніх фільмах і навіть мультсеріалах.

Неодноразово отримував нагороди за свою наукову діяльність. У тому числі: медаль Альберта Енштейна, орден Британської імперії, Золота медаль Королівського астрономічного товариства, Орден Кавалерів Пошани, Президентська медаль Свободи (вища громадянська нагорода в США), Премія за фундаментальної фізики та багато інших.

Незважаючи на свої обмежені фізичні можливості і вже досить похилий вік, веде активний спосіб життя і навіть здійснив політ у невагомості в 2007 році.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *