«Стрибуха» Чехов скорочено

«Стрибуха» — розповідь Антона Чехова, написана в листопаді 1891 року.

«Стрибуха» Чехов скорочено

Ставши дружиною доктора Осипа Степанича Димова, 22-річна Ольга Іванівна розповідала друзям, що їхнє знайомство відбулося в лікарні, де працював її батько. Після його смерті Димов іноді відвідував молоду жінку, потім зробив пропозицію, і вона відповіла згодою.
Димов мало нагадував людей, що входили до ближнього кола Ольги Іванівни. Вона спілкувалася в основному з тими, хто був якщо не знаменитий, то хоча б достатньо відомий: артистом драматичного театру, художником-пейзажистом, талановитим віолончелістом,  літератором, який подає надії.

Осип Степанович в цієї компанії виглядав людиною чужою. З ранку він їхав у лікарню і працював допізна. Ольга Іванівна, прокинувшись годині об одинадцятій, зазвичай грала на роялі, малювала, потім відправлялася до кравчині, в майстерню до якого-небудь художнику чи до знайомої актриси, готової поділитися останніми театральними новинами. По середах в будинку Димових влаштовувалися вечірки за участю запрошених знаменитостей; влітку Ольга Іванівна відпочивала на дачі.

У липні художники поїхали на етюди. Подорож на волзькому пароплаві зблизила Ольгу Іванівну з художником Рябовським; він вкривав її плащем, зізнавався в любові — встояти перед цією палкістю молода жінка не зуміла. Взимку Димов став здогадуватися, що дружина його обманює; бачачи, як Ольга Іванівна кидається від ревнощів і принижень, він м’яко її заспокоював.

В один з вечорів Осип Степанич покликав дружину і, не дозволивши увійти до кабінету, попросив запросити свого колегу — доктора Коростельова. Той, обстеживши Димова, повідомив, що у хворого важка форма дифтериту: він заразився від пацієнта. Для Ольги Іванівни стала відкриттям звістка про те, що її «нічим не примітний» чоловік вважався одним з світил медицини. Думка про те, що вона «прогавила» велику людину, що жила поруч з нею, змусила жінку вбігти в кабінет Димова: їй хотілося пояснити, що все можна змінити і виправити. Але лоб і руки Осипа Степанича були вже холодні.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *