«Стріла Амура» значення

«Стріла Амура» значення вислову ми розглянемо в цій статті.

«Стріла Амура» значення

Фразеологізм «вразити стрілою Амура» означає – викликати любов, прихильність.

У міфології давніх греків Амур — крилатий хлопчик, божок закоханих, супутник Афродіти (Венери). Він озброєний луком та стрілами, якими вціляє в людські серця, викликаючи в них почуття кохання. Звідси вислів «бути пораненим стрілою Амура» — закохатися.

«Стріла Амура» приклади

Про те, як вони полюбили один одного, я не питав … І на фронті «стріли Амура» знаходили своїх щасливих жертв (Р. Армі. Шарф блакитний).

 «І приніс же дідько оту красуню.., а вона знов роздратувала мене своїми очима. Оце ж то ті стріли купідонові, про котрі торочать латинські поети! Бодай нечистий узяв оті купідонові стріли! .. доведеться знов вчинити заїзд на леваду й хату цієї красуні!» — подумав Єремія (Нечуй-Левицький, VII, 1966, 119)

Соломія вгляділа Аврума і, як стріла, кинулась просто в грязюку, щоб помогти Аврумові (Нечуй-Левицький, VI, 1966, 398).

Ніколи я не перечитав стільки збірок віршів, як тоді, зрозумівши, що цей рід словесної творчості таки направду є висловом «муз і грацій» і призначений для всіх, ранених стрілою Амура в першу, а можливо, і в останню чергу. (У. Самчук, На коні вороному)

Зальотник амур
був на цей раз необережним
тітка повісила липучку
і до неї пристав амур
своїми тендітними крильцями
(В. Голобородько, Зальотник амур)

Зирк — а поруч з ним божок, Вітрогон, амур крилатий, Що сховався під бузок… Долі — стріли і лучок… (М. Вороний, Поет і Амур)

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *