«Студент» Чехов скорочено

«Студент» Чехов скорочено ви можете прочитати за 5 хвилин.

«Студент» — розповідь Антона Чехова, опублікована в 1894 році.

«Студент» Чехов короткий зміст

Іван Великопольський, студент духовної академії, син дяка, повертався додому. Навколо було безлюдно й похмуро. Молода людина «думала про те, що точно такий же вітер дув і при Рюрикові, і при Іоанні Грізному, і за Петра, і що при них була точно така ж люта бідність, голод, такі ж діряві солом’яні дахи, невігластво, туга, така ж пустеля колом, морок, почуття гніту, — всі ці жахи були, є і будуть, і від того, що пройде ще тисяча років, життя не стане краще. І йому не хотілося додому ».

Студент підійшов до городу, де стара Василина разом зі своєю дочкою Лукерієй палила багаття. Юнак сказав: «Точно так само в холодну ніч грівся біля багаття апостол Петро. Ах, яка то була страшна ніч, бабуся! До надзвичайності сумовита, довга ніч! »Потім він згадав про Тайну Вечерю, коли Петро сказав Ісусові:« З тобою я готовий іти до в’язниці, і на смерть ». А Господь йому на це: «Говорю тобі, Петро, ​​що не проспіває сьогодні петел, тобто півень, як ти тричі відречешся, що не знаєш мене». Студент продовжував розповідати євангельську історію. Василиса заплакала. Юнак попрощався з ними і пішов далі.

«Студент думав про Василину: якщо вона заплакала, то, значить, все, що відбувалося в ту страшну ніч з Петром, має до неї якесь відношення …» Юнак думав про те, «що якщо Василиса заплакала, а її дочка зніяковіла, то , очевидно, те, про що він щойно розповідав, що відбувалося дев’ятнадцятій століть тому, має відношення до сьогодення — до обох жінок і, ймовірно, до цієї пустинного села, до нього самого, до всіх людей. Якщо стара заплакала, то не тому, що він уміє зворушливо розповідати, а тому, що Петро їй близький, і тому, що вона всім своїм єством зацікавлена ​​в тому, що відбувалося в душі Петра ». Герой міркує про події давнини, про людей, що жили багато століть тому. Юнак осягає зв’язок століть і поколінь. Він розуміє, що все, що відбувається колись, має сенс і для його сучасників. Іван у той день усвідомив, що правда і краса — головне в житті людини.

Головні герої «Студент»

  • Іван Великопольський — студент духовної академії, він дуже молодий, повний життя, очікування щастя. Життя для нього прекрасне, майбутнє героя бачиться у веселих, яскравих фарбах.
  • Василина — вдова.
  • Лукерія — вдова, дочка Василини.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *