«Сватання майора» Федотов опис картини

«Сватання майора» Федотов опис картини

Картина П. А. Федотова «Сватання майора» (твір-опис)

Переді мною репродукція картини Павла Андрійовича Федотова «Сватання майора». На ній зображена простора кімната купецького дому, де відбуваються дуже-емоційні події. У кімнаті мало меблів, бо це, скоріш за все, вітальня. Там лише кілька стільців та накритий стіл — хазяї приймають гостей. Але гості прийшли, мабуть, зарано, тому стіл накривають прямо зараз: кілька слуг ще підносять туди страви, радяться, метушаться. Також у куті кімнати ми бачимо чоловіка. Я вважаю, що це сам купець, господар будинку, бо до нього звертається покоївка із запитанням, чи не настав час запросити гостя ввійти. Але чоловік весь із голови до ніг вдягнутий у чорне і стоїть у самому куті, тому це може бути й ще один гість — батюшка, якого запросили, аби той благословив майбутню пару.

У центрі картини — дві господині. Вони вдягнуті у пишне, навіть розкішне вбрання. Літня жінка, мати молодої дівчини, одягнута в домашній одяг із важкої тканини, що відливає золотом. На ній гарна сукня, шаль, волосся прибрано під хустину з такої самої золотої тканини. На дівчині — біле ніжне вбрання з мерег жива. Воно намальовано дуже майстерно — виглядає напівпрозорим та м’яким, майже справжнім. На шиї, руках та у вухах дівчини — прикраси, волосся укладено у привабливу зачіску. Вона — найяскравіший, найчистіший образ картини,, виглядає наче лялька, яку прибрали в найкраще, щоб подарувати гостю.

Але що це? Ми бачимо кинуту хустинку біля її ніг, а мати намагається втримати доньку за спідницю. Дівчина чимось незадоволена, хоче втекти. Мені здається, що в неї зараз просто відмовили нерви або вона не знає нареченого і не хоче йти заміж за незнайомця. Обох жінок намальовано так виразно, що навіть можна вгадати і слова, які каже мати, те, що донька могла б їй відповісти.

Сам наречений перебуває ще у передпокоях. Він має самовпевнений та гордий вигляд. Цей чоловік уже не молодий, у нього мало волосся на голові і старомодні вуса. Чесно кажучи, якби до мене прийшов такий наречений зі сватанням, я б також тікала.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *