Свідоцтво про народження: як і де отримати, необхідні документи

У вашій родині сталася радісна подія — народження дитини , але разом з цим виникає і безліч питань з якими ви зіткнетеся , можливо , вперше в житті.
І щоб хоч якось знизити їх кількість , пропонуємо вам інформацію про отримання документа для новонародженого громадянина — свідоцтва про народження.
Отримати свідоцтво про народження всі можуть на протязі місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф.

Де отримати свідоцтво про народження ?

Як відомо для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в ЗАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради. Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно , а ще ви повинні отримати в РАГСі довідку для отримання одноразової допомоги ( при втраті відновленню не підлягає !) .

Документи для отримання свідоцтва про народження

Щоб отримати свідоцтво про народження встановленого законодавством зразка вам необхідно мати такі документи:

— Медичну довідку про народження дитини, видану пологовим будинком або медичною організацією за місцем роботи лікаря , що приймав пологи ( якщо у вас були домашні пологи або з якихось причин лікар при пологах не був присутній , то замість медичної довідки про народження дитини в ЗАГС може бути представлено письмове або усне заяву будь-якої людини , присутнього під час пологів дитину ) ;
— Паспорти батьків;
— Свідоцтво про шлюб .

Хто може отримати свідоцтво про народження дитини

  • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
  • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
  • якщо батьки хочуть дати дитині ім’я , яке запозичене із західноєвропейських мов або має розмовно — побутовий характер необхідна присутність обох батьків ;
  • якщо батьки не мають можливості самі звернеться в ЗАГС для реєстрації новонародженої , свідоцтво про народження можуть отримати родичі одного з батьків ( при наявності паспорту та доручення від батьків ) ;
  • якщо дитина народилася не в вашому рідному місті , а в якомусь іншому місці , то щоб у свідоцтві про народження був записаний ваше рідне місто , необхідна присутність обох батьків. За законодавством України у свідоцтві про народження дитини буде вказано його фактичне місце народження. Хоча в деяких РАЦСах можуть бути виключення, тому при подачі документів уточніть яке місце народження вони будуть вписувати у свідоцтво .
  • якщо батьки перебувають у цивільному шлюбі , то батько повинен написати заяву про усиновлення дитини , в даному випадку необхідно присутність обох батьків.

Відомості про батьків у свідоцтві про народження

Природно що в кожному свідоцтві про народження обов’язково міститися відомості про батьків . Якщо батько й мати дитини перебувають у шлюбі між собою , то батько дитини буде вказаний на підставі свідоцтва про шлюб .

Колишній чоловік буде автоматично вказаний батьком дитини , якщо пройшло не більше трьохсот днів ( 10 місяців) з дня:

  • розірвання шлюбу або визнання його недійсним ;
  • смерті чоловіка.

Запис батьків у свідоцтві може бути оскаржена тільки в суді порядку на вимогу особи , записаного в якості батька або матері дитини , або особи , фактично є батьком чи матір’ю дитини , а також самої дитини після досягнення нею повноліття.

Відомості про батька можуть бути внесені на підставі встановлення батьківства через ЗАГС , якщо батько й мати дитини не перебувають у шлюбі між собою.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі як проходить встановлення батьківства ?

У цій ситуації можливо три варіанти:
1 . Батько й мати дитини , які не перебувають у шлюбі подають спільну заяву про встановлення батьківства . Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини в цьому ж органі РАЦС або ще під час вагітності матері.

2 . У тому випадку , якщо мама дитини померла , визнана недієздатною , позбавлена батьківських прав або визнана рішенням суду безвісно відсутнім , батько може сам подати заяву до органу РАЦС про встановлення батьківства . У цьому випадку йому , крім документа про відсутність матері дитини , знадобиться дозвіл органу опіки та піклування на встановлення батьківства , а за відсутності такого дозволу — рішення суду .

3 . Якщо немає спільної заяви батьків , які не перебувають у шлюбі між собою , або заяви батька дитини , батьківство може бути встановлене в судовому порядку за заявою зацікавленої особи. У цьому випадку відомості про батька вносяться на підставі рішення суду.

Як зареєструвати дитину без батька?

Якщо батьки не перебувають у шлюбі , у випадках відсутності заяви батька , спільної заяви батьків або рішення суду , запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері. Ім’я та по батькові батька записується за її вказівкою .

Як отримати свідоцтво про народження якщо дитині більше року ?

Державна реєстрація народження дитини , яка досягла одного року і більше , проводиться в РАГСі за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров’я та довідки з місця проживання дитини .

Також звертаємо увагу на те , що свідоцтво про народження є головним документом людини до 16 років, тобто до отримання паспорта. Тому в разі його втрати , відновлення свідоцтва про народження може зайняти багато часу і сил.

Тепер ви знаєте як отримати свідоцтво про народження, куди потрібно звернутися, та які документи необхідно взяти.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Документи
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 2 года ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *