Де отримати свідоцтво про народження дитини?

Отримати свідоцтво про народження всі можуть на протязі місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф.

Де отримати свідоцтво про народження дитини?

1) Як відомо для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в ЗАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради. Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно, а ще ви повинні отримати в РАГСі довідку для отримання одноразової допомоги (при втраті відновленню не підлягає !) .

2)Також дуже зручно отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку (які взаємодіють з відділами ДРАЦС);.

3) у Центрі надання адміністративних послуг (за місцем фактичного народження дитини або за місцем проживання одного з батьків).

4) Реєстрація онлайн. Для того, щоб зареєструвати новонароджену дитину, Ви можете оформити заяву в електронній формі на сайті Міністерства юстиції www.dracs.minjust.gov.ua. У такому випадку до заяви необхідно додати електронні копії документів, які потрібно буде відсканувати і прикласти електронний підпис заявника.

Зробити це може один із батьків, щоправда, попередньо має завести власний електронний кабінет і підтвердити свою особу для системи через ЕЦП (електронний цифровий підпис)  або Bank ID.

Документи для отримання свідоцтва про народження

Щоб отримати свідоцтво про народження встановленого законодавством зразка вам необхідно мати такі документи:

– Медичну довідку про народження дитини, видану пологовим будинком або медичною організацією за місцем роботи лікаря , що приймав пологи ( якщо у вас були домашні пологи або з якихось причин лікар при пологах не був присутній , то замість медичної довідки про народження дитини в ЗАГС може бути представлено письмове або усне заяву будь-якої людини , присутнього під час пологів дитину ) ;
– Паспорти батьків;
– Свідоцтво про шлюб .

Хто може отримати свідоцтво про народження дитини

  • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
  • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
  • якщо батьки хочуть дати дитині ім’я , яке запозичене із західноєвропейських мов або має розмовно – побутовий характер необхідна присутність обох батьків ;
  • якщо батьки не мають можливості самі звернеться в ЗАГС для реєстрації новонародженої , свідоцтво про народження можуть отримати родичі одного з батьків ( при наявності паспорту та доручення від батьків ) ;
  • якщо дитина народилася не в вашому рідному місті , а в якомусь іншому місці , то щоб у свідоцтві про народження був записаний ваше рідне місто , необхідна присутність обох батьків. За законодавством України у свідоцтві про народження дитини буде вказано його фактичне місце народження. Хоча в деяких РАЦСах можуть бути виключення, тому при подачі документів уточніть яке місце народження вони будуть вписувати у свідоцтво .
  • якщо батьки перебувають у цивільному шлюбі , то батько повинен написати заяву про усиновлення дитини , в даному випадку необхідно присутність обох батьків.

Відомості про батьків у свідоцтві про народження

Природно що в кожному свідоцтві про народження обов’язково міститися відомості про батьків . Якщо батько й мати дитини перебувають у шлюбі між собою , то батько дитини буде вказаний на підставі свідоцтва про шлюб .

Колишній чоловік буде автоматично вказаний батьком дитини , якщо пройшло не більше трьохсот днів ( 10 місяців) з дня:

  • розірвання шлюбу або визнання його недійсним ;
  • смерті чоловіка.

Запис батьків у свідоцтві може бути оскаржена тільки в суді порядку на вимогу особи , записаного в якості батька або матері дитини , або особи , фактично є батьком чи матір’ю дитини , а також самої дитини після досягнення нею повноліття.

Відомості про батька можуть бути внесені на підставі встановлення батьківства через ЗАГС , якщо батько й мати дитини не перебувають у шлюбі між собою.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі як проходить встановлення батьківства ?

У цій ситуації можливо три варіанти:
1 . Батько й мати дитини , які не перебувають у шлюбі подають спільну заяву про встановлення батьківства . Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини в цьому ж органі РАЦС або ще під час вагітності матері.

2 . У тому випадку , якщо мама дитини померла , визнана недієздатною , позбавлена батьківських прав або визнана рішенням суду безвісно відсутнім , батько може сам подати заяву до органу РАЦС про встановлення батьківства . У цьому випадку йому , крім документа про відсутність матері дитини , знадобиться дозвіл органу опіки та піклування на встановлення батьківства , а за відсутності такого дозволу – рішення суду .

3 . Якщо немає спільної заяви батьків , які не перебувають у шлюбі між собою , або заяви батька дитини , батьківство може бути встановлене в судовому порядку за заявою зацікавленої особи. У цьому випадку відомості про батька вносяться на підставі рішення суду.

Як зареєструвати дитину без батька?

Якщо батьки не перебувають у шлюбі , у випадках відсутності заяви батька , спільної заяви батьків або рішення суду , запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері. Ім’я та по батькові батька записується за її вказівкою .

Як отримати свідоцтво про народження якщо дитині більше року ?

Державна реєстрація народження дитини , яка досягла одного року і більше , проводиться в РАГСі за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров’я та довідки з місця проживання дитини .

Також звертаємо увагу на те , що свідоцтво про народження є головним документом людини до 16 років, тобто до отримання паспорта. Тому в разі його втрати , відновлення свідоцтва про народження може зайняти багато часу і сил.

Тепер ви знаєте як отримати свідоцтво про народження, куди потрібно звернутися, та які документи необхідно взяти.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Богдан

    Послуга повинна бути безкоштовно. А станом на 20січня 2015 заплатив 51грн. Сказали в ощадбанку, або на місці.

    Відповіcти
  2. Михайло

    з 1 січня 2015 року РАЦС не видає довідку для отримання одноразової допомоги.
    стосовно оплати – у районному РАЦС – все було безкоштовно. в обласному – 100 грн. але це ща те що без черг і кращі умови.

    Відповіcти