Тетяна Яблонська коротка біографія

Яблонська Тетяна коротка біографія радянської та української живописниці, Народного художника СРСР викладена в цій статті. Повідомлення про Тетяну Ялонську Ви можете доповнити цікавими фактами.

Біографія Тетяни Яблонської скорочено

Яблонська Тетяна Нилівна з’явилася на світ 24 лютого 1917 році в місті Смоленськ, в сім’ї викладачів гімназії. Батьки дівчини у 1928 році вирішили знайти порятунок від більшовицької влади, яка цькувала їх та виїхати таємно до Польщі. Їхній шлях втечі пролягав через міста: Одеса, Кам’янець-Подільський. Але він не вдався. На певний час родина Яблонських змушена була осісти в Луганську.

У 1933 році Тетяна Яблоньска вирішила вступати до художнього технікуму в Києві. Але досить скоро технікум ліквідували і вона продовжила навчання в Київському державному художньому інституті на факультеті живопису. Викладав в закладі великий український художник-реформатор, професор Федір Кричевський. Художній інститут Тетяна закінчила в 1941 році. Вона також отримала звання професора.

У повоєнні роки уже будучи професором, Яблонська деякий час займалася викладанням живопису в КДХІ, також завідувала композиційною кафедрою та керувала майстернею, яка спеціалізувалась на монументальному живописі.

В 1951-58 роках Тетяна Яблонська була прийнята у лави депутатів Верховної Ради УРСР, а також входила до складу Правління Спілки художників України та СРСР.

Все своє життя Яблонська продовжувала малювати, створюючи неперевершені картини та пейзажі. Її часто називають обличчям України. Ще за життя творчість Тетяни Яблонської була відмічена усіма можливими нагородами й преміями на той час. Вона являється двічі лауреаткою Сталінської премії. Теж двічі була відзначена державною премією СРСР. У 1998 році вона отримала премію ім. Т. Шевченка.

У 2001 році, в роки незалежної України, Тетяна Яблонська отримує звання Героя України. Вже тоді була вона дуже хвора – в 1999 році художниця перенесла складний інстульт, їй паралізувало праву частину тіла. Але сила й натхнення до малювання взяли гору – Тетяна Нилівна навчилася вправно малювати лівою рукою, здебільшого пастелі. Кожного дня вона створювала по два малюнки. Останній намалювала зранку 2005 року, 17 червня, а уже на вечір цього дня її не стало.

Визначні роботи Тетяни Яблонської є: „Весна” (1951), „Безіменні висоти” (1969), „Вечір. Стара Флоренція” (1973). «Весна» «Вечір. Стара Флоренція» «Безіменні висоти»

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *