Тетяна Яблонська цікаві факти

Тетяна Яблонська цікаві факти з життя української художниці Ви дізнаєтеся в цій статті.

Тетяна Яблонська цікаві факти

У незалежній Україні її визнали прижиттєвим класиком.

Тетяна Яблонська народилась 24 лютого 1917 р. в м. Смоленську (Росія) у вчительській родині. Батько був викладачем російської мови і малювання, мати – викладачем французької.

Починаючи зі студентських років, мала більш ніж 30 персональних виставок в Москві, Лондоні, Будапешті, Києві, інших містах. Картина художниці «Перед стартом» (1947) була удостоєна Сталінської премії через що почалася тоді війни з формалізмом.

Багато років пропрацювала в Київському державному художньому інституті, її учнями є безліч відомих художників України.

Нелегке життя привело Тетяну Яблонську до хвороб. Права рука не могла виконувати жодних бажаних рухів. Художниця малювала лівою. Навіть в останній день свого життя вона створила картину, намалювавши сині дзвоники, які ніби пробираються в кімнату через віконне скло

За геніальність Яблонській доводилося платити негараздами в особистому житті. Шлюб із колегою-художником, сибіряком Сергієм Отрощенком виявився нестійким, як і друге заміжжя за вірменським музикантом Атаяном. Зате доньки Олена, Ольга та нині найбільш активна у пропагуванні маминого надбання Гаяне стали самодостатніми художницями. Гаяне, наприклад, засвоїла спосіб її споглядання: вона пише пейзажі, не відходячи від вікна маминої майстерні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *