«Ті, що співають у терні» скорочено

«Ті, що співають у терні» скорочено читати українською Ви можете за 10 хвилин.

«Ті, що співають у терні» скорочено

Історія починається в 1915 році і триває півстоліття. Книга поділена на сім частин, в кожній з яких розкривається характер одного з головних героїв. У центрі сюжету — життя сім’ї Клірі. Родина зробила шлях від новозеландських бідняків до управителів одного з найбільших австралійських маєтків Дрогеди.

Частина 1. 1915–1917 рр. Меггі

Починається книга з дня народження молодшої дочки, Меггі, якій виповнюється чотири роки. Описується побут багатодітної родини, тяжка щоденна праця матері сімейства, Фіони, труднощі навчання дітей у католицькій школі під начальством суворих черниць, невдоволення старшого сина Френка бідністю та одноманітністю життя. Одного разу батькові, Падрику Клірі (Педді), приходить лист від його сестри Мері Карсон, багатою власниці великого австралійського маєтку Дрогеди. Вона запрошує його на посаду старшого овчара, і вся родина переїжджає з Нової Зеландії, Австралії.

Частина 2. 1918–1928 рр. Ральф

В Австралії сімейство Клірі зустрічає молодий парох Ральф де Брикассар. Десятирічна Меггі, єдина дочка в сім’ї, залучає його увагу своєю красою і сором’язливістю. Ставши старше, Меггі закохується в нього, але їм не судилося бути разом, бо Ральф, як будь-католицький священик, що дав обітницю цнотливості (целібат). Тим не менш, вони проводять разом багато часу, їздять верхи, розмовляють. Мері Карсон, вдова «сталевого короля» Майкла Карсона, безнадійно закохана в Ральфа і спостерігає за його відносинами з Меггі з погано прихованою ненавистю. Відчуваючи, що Ральф близький до того, щоб відмовитися від сану заради дорослої Меггі, Мері розставляє Ральфу пастку ціною свого життя: після смерті Мері Карсон її величезний спадок переходить до церкви за умови, що остання по достоїнству оцінить свого скромного служителя Ральфа де Брикассара, який стає єдиним розпорядником стану Карсон, а сімейство Клірі отримує право жити в Дрогеде в якості керуючих. Тепер, коли перед Ральфом знову на всю широчінь відкривається можливість церковної кар’єри — він відмовляється від того, щоб з’єднати своє життя з Меггі і їде з Дрогеди. Меггі сумує за нього. Ральф теж думає про неї, але долає бажання повернутися в Дрогеду.

Частина 3. 1929–1932 рр. Педді

Під час величезної пожежі гинуть батько Меггі Педді і брат Стюарт. По чистій випадковості в той день, коли їх тіла перевозять в садибу, Ральф приїжджає в Дрогеду. Меггі на якийсь час забула тугу за рідним. Їй вдається отримати від нього поцілунок, але відразу після похорону Ральф знову їде. Меггі дарує йому троянду — єдину вцілілу від пожежі, і Ральф ховає її в свій кишеньковий бревіарій.

Частина 4. 1933–1938 рр. Люк

Меггі продовжує сумувати за Ральфом. Тим часом у садибі з’являється новий працівник, Люк О’Ніл, який починає доглядати за Меггі. Зовні він схожий на Ральфа, і Меггі спочатку приймає його запрошення на танці, а потім виходить за нього заміж. Після весілля з’ясовується, що Люк знайшов собі роботу рубщика очерету, а Меггі влаштував покоївкою в будинок подружньої пари. Меггі мріє про дитину і про свій будинок, але Люк воліє працювати і збирати гроші, обіцяючи їй повноцінне сімейне життя через пару років. Вони не бачаться місяцями, проте Меггі, пускаючись на хитрість, народжує від нього доньку Джастіну. Після важких пологів вона довго хворіє, і господарі будинку, де вона служить покоївкою, дарують їй поїздку на острів Матлок. Після її від’їзду приїжджає Люк і господиня пропонує відвідати Меггі, але Люк відмовляється і їде. Після цього приїжджає Ральф, і йому теж радять з’їздити до Меггі, видавши себе за Люка, Ральф коливається, але вирушає до Меггі. Не в силах чинити опір тязі один до одного, вони проводять кілька днів як чоловік з дружиною, після чого Ральф повертається до Рима, щоб продовжити кар’єру і стати кардиналом. Меггі йде від Люка і повертається в Дрогеду, носячи під серцем дитину Ральфа.

Частина 5. 1938–1953 рр. Фіа

Тим часом у Європі починається Друга світова війна. Двоє братів Меггі йдуть на фронт. Ральф, вже будучи єпископом, насилу мириться з гнучкістю Ватикану по відношенню до режиму Муссоліні. У Дрогеді у Меггі народжується син Ден, копія Ральфа, але ніхто не сумнівається, що його батько Люк, оскільки чоловіки дуже схожі. Здогадується тільки мати Меггі, Фіона (Фіа). У розмові з Меггі з’ясовується, що в молодості Фіона теж була палко закохана в одного впливового чоловіка, який не міг з нею одружитися. Вона народила від нього сина Френка, і її батько дав Падрику Клірі грошей, щоб той одружився з нею. І Фіона, і Меггі любили чоловіка, який не міг відповісти їм взаємністю: коханий Фіони турбувався про свою кар’єру, Ральф відданий церкві. Меггі сміється, і каже, що вона вчинила розумніше, і подбала про те, щоб у Дена було ім’я і ніхто не засумнівався в його законному походженні. Ральф приїжджає в Дрохеду, знайомиться з Деном, але не здогадується, що це його син. Меггі нічого йому не каже.

Частина 6. 1954–1965 рр. Ден

Діти Меггі, ставши дорослими, обирають собі професії. Джастіна збирається стати актрисою, і їде в Лондон. Ден бажає стати священиком. Меггі в люті: вона сподівалася, що у Дена будуть діти, і так вона «вкраде» Ральфа у церкви. Але Ден твердо стоїть на своєму, і вона відправляє його в Рим, до Ральфа. Ден проходить навчання в семінарії і рукоположення. Після обряду він їде на Крит відпочити, і тоне, рятуючи двох жінок. Меггі приїжджає до Ральфа просити допомоги в переговорах з грецькою владою, і відкриває йому, що Ден — його син. Ральф допомагає їй перевезти Дена в Дрогеду, здійснює над ним останній обряд, і вмирає після похорону, зізнавшись собі, що заради своїх амбіцій він приніс у жертву занадто багато.

Частина 7. 1965–1969 рр. Джастіна

Після смерті Дена Джастіна не знаходить собі місця і шукає заспокоєння в роботі. Вона намагається то повернутися в Дрогеду, то прагне налагодити стосунки зі своїм другом — німцем Райнером Гартгаймом. Райн любить Джастіну, і бажає одружитися з нею, вона ж боїться прив’язатися до нього і стати вразливою для болю і переживань. У підсумку вона виходить за нього заміж. Меггі у Дрогеді отримує від неї телеграму, повідомляє про одруження. У садиби немає майбутнього — її брати не одружилися і бездітні, Ден помер, а Джастіна не бажає і чути про дітей.

Головні герої «Ті, що співають у терні» 

 • Мегенн «Меггі» Клірі — центральний персонаж, єдина дочка серед великого кола синів. У романі вона присутня з раннього дитинства до глибокої старості.
 • Отець Ральф Рауль де Брикассар — справжня любов Меггі, гарний ірландський католицький священик.
 • Падрик «Педді» Клірі — батько Меггі, свого роду і простий трудящий ірландець; загинув під час пожежі в Дрогеді.
 • Фіона «Фіа» Армстронг Клірі — дружина Педді і мати Меггі, жінка аристократичної крові.
 • Френсіс «Френк» Армстронг Клірі — старший брат Меггі, позашлюбний перший син Фіони. Меггі була його улюбленицею.
 • Мері Елізабет Клірі Карсон — дуже багата старша сестра Падрика; благодійниця Батька Ральфа, власниця Дрогеди.
 • Люк О’Ніл — чоловік Меггі під час нещасного трирічного шлюбу; батько Джастіни.
 • Ден О’Ніл — син Меггі і Ральфа, гордість і радість Меггі, потонув у Греції у віці двадцяти шести років.
 • Джастіна О’Ніл — дочка Меггі і Люка, розумна, незалежна дівчина. Зрештою, вона є єдиною збереженою онукою Педді Клірі.
 • Людвіг і Енн Мюллер — роботодавці Меггі під час її шлюбу з Люком. Вони стають друзями на все життя.
 • Боб, Джек і Х’юги Клірі — старші брати Меггі. Всі вони нагадують Педді і доживають свої дні, не перебувають у шлюбі, у Дрогеде.
 • Стюарт «Стю» Клірі — спокійний, доброзичливий хлопчик, який нагадує його матір і знаходиться ближче всього до Меггі у старшому віці. Отримав прізвисько «маленького святого». Помер в Австралії через вепра, який задавив його.
 • Херолд «Гел» Клірі — заповітний маленький брат Меггі. Він помирає в чотири роки.
 • Джеймс і Патрік «Джимс і Петсі» Клірі — хлопчики-близнюки, наймолодші брати Меггі.
 • Райнер «Райн» Мерлинг Гартгайм — друг Ральфа. Німець. Член західнонімецького парламенту і в кінцевому підсумку чоловік Джастини.
 • Архієпископ (згодом кардинал) ді Вітторіо Контіні-Верчезе»‘ — наставник Ральфа, друг Ліона.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *