«Тім Талер або проданий сміх» скорочено

«Тім Талер або проданий сміх» читати скорочено украънською Ви можете за 5 хвилин.

«Тім Талер або проданий сміх» короткий зміст (переказ)

Тім Талер, або Проданий сміх — казково-філософська повість Джеймса Крюса. Мораль книги: щирий щасливий сміх дорожче всіх грошей.

Німеччина. Початок 1930-х років. Маленький хлопчик Тім Талер живе разом зі своїм батьком і сумує за мамою, яка померла, веселою і доброю жінкою. Але одного разу його батько вирішує одружитися, і для Тіма наступають важкі часи. Незабаром гине батько на будівництві.

Тіму стає ще важче: мачуха нещадно використовує його, практично не піклуючись про його стан. Зведений брат Ервін постійно чіпляється до бідолахи Тіма, скаржиться на нього, не дає спокійно робити уроки, і в результаті Тім насилу доучується до п’ятого класу. У нього є тільки один спосіб, що допомагає йому пережити будь-які біди — це його заразливий сміх.

Одного разу в неділю самотній Тім відвідує іподром, куди перш ходив разом з батьком дивитися скачки. Там йому зустрічається загадковий барон Треч (в зворотному порядку, чорт навпаки). Він носить картатий наряд; відповідно до традиції німецьких казок, приймаючи людське обличчя, чорт нерідко ходить в картатому. Ймовірно, це неймовірно сильний страж мороку, який живе в людському світі і спеціалізується на парі. Барон укладає з Тімом дивну угоду: хлопчик отримує можливість виграти будь-яке, навіть найфантастичніше парі. Але натомість Треч забрав у Тіма його щасливий сміх. Мачуха Тіма, дізнавшись про його дар, використовує його в своїх цілях. В результаті бідна сім’я стала жити в розкоші, але Тім не став щасливішим.

Він тікає від жорстокої і жадібної мачухи і відправляється мандрувати по світу, щоб знайти щастя і повернути свій сміх. Тім приймає таке рішення під впливом лялькового спектаклю «Гусь, гусак, приклейте, як візьмуся» (за казкою братів Грімм «Золотий гусак»).

Щоб вистежити барона, хлопчик тікає з дому і відправляється в Гамбург, адже він завжди хотів побачити море. Він наймається на пасажирське судно «Дельфін» стюардом.

У пошуках свого сміху Тім бере участь у всіх парі, сподіваючись їх програти і знову знайти можливість сміятися. Незабаром Тім дізнається, що барон дізнався про його плани. Треч забороняє Тіму говорити кому-небудь про проданий сміх або про свій «дар». На щастя, наш герой знаходить нових друзів, серед яких загадковий Крешмір, який до того ж має якийсь зв’язок з бароном, знає про його «диявольські» методи і здогадується про договір Тіма.

Боячись втратити надію, Тім укладає парі: стати багатшими барона. Але так виходить, що Треч бере його в «заручники», і тільки завдяки зусиллям друзів (рульового Джонні, пана Рікерта і Крешимир) він знаходить лазівку в договорі, звільняється і отримує назад своїй сміх.

В кінці роману Тім стає власником театру маріонеток, де з успіхом йде вистава «Проданий сміх».

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *