Томас Джефферсон біографія

Томас Джефферсон біографія на українській мові скорочено третього президента США, ідеолога демократичного спрямування, одного з авторів проекту Декларації незалежності США і засновників держави США викладена в цій статті.

Томас Джефферсон біографія коротка

Томас Джефферсон народився 13 квітня 1743 року в штаті Вірджинія в родині великих плантаторів-рабовласників.

Отримав гарну освіту — майбутній президент закінчив коледж «Вільяма і Мері» (Вільямсбург (1760-1762 роки), де вивчав право та інші науки. Після чого зайнявся адвокатурою. Рано захопився політикою. Уже в період з 1769 по 1774 роки Джефферсона обирали в палату представників Віргінії. У цьому ж році склав памфлет «Загальний огляд прав Британської Америки».

У 1775 році його уповноважили очолити спеціальний комітет, який розробляв Декларацію незалежності. Томас Джефферсон став її автором, і Декларація була прийнята 4 липня 1776 року, являючи собою першу Декларацію прав людини.

У період 1779-1781 років займав пост губернатора Віргінії. Пішовши у відставку, Томас Джефферсон написав працю під назвою «Нотатки про штат Вірджинія». У 1783 році починає працювати в Контенентальном конгресі. Наступного року виступає з небувалою промовою про заборону рабства абсолютно у всіх штатах.

Томас Джефферсон займає важливі посади в державі — посаду офіційного представника США у Франції і секретаря в першому кабінеті міністрів президента Вашингтона.

З появою політичних партій очолює демократичних республіканців, представляючи інтереси дрібних виробників і фермерів. Зайняв пост держсекретаря.

У 1796 році займає пост віце-президента США при правлінні Джона Адамса, другого президента США. У 1800 році перемагає на президентських виборах, займаючи пост два періоди: з березня 1801 по березень 1809 року.

Після президентства очолював Американське філософське товариство з 1797 по 1815.

Завдяки йому була створено Бібліотеку Конгресу США і засновано університет Вірджинії.

Помер третій президент США 4 липня 1826 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *