Томас Едісон біографія скорочено

Томас Едісон коротка біографія представлена в цій статті.

Томас Едісон біографія скорочено

Томас Алва Едісон — американський винахідник, який отримав в США 1093 патенти і близько 3 тисяч в інших країнах; творець фонографа; удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме він запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «алло».

Томас Едісон народився 11 лютого 1847 в місті Майлен штат Огайо в родині власників магазину столярних виробів. Коли йому було 7 років, сім’я збанкрутувала і переїхала в штат Мічиган.

Навчання цілком захоплювало маленького Томаса. Особливо його цікавили різноманітні досліди, і в 10 років він вдома влаштував свою лабораторію. Для експериментів були потрібні гроші, тому він в 12 років влаштувався на роботу залізничним газетярем. Згодом його лабораторія переноситься в багажний вагон поїзда, де він продовжує проводити досліди. У 1863 році він захоплюється телеграфією, і протягом наступних п’яти років працює телеграфістом. На цій роботі він застосував свій перший винахід — телеграфний автовідповідач. В 22 роки він заснував власну фірму з продажу побутової електротехніки.

Свій перший винахід Едісон запатентував в 1869 році. Це був електронний реєстратор голосів при балотуванні. Покупців на цей патент не було. Однак за винахід біржового тіккера (телефонного апарата, що передає котирування акцій) в 1870 році він отримав 40 тисяч доларів. На виручені гроші він відкрив майстерню в штаті Нью-Джерсі і почав випускати тікер. У 1873 році Едісон відкрив дуплексний, а потім і чотиристороній телеграф. У 1876 році він створив нову вдосконалену лабораторію для комерційних цілей. Цей тип промислової лабораторії теж вважається винаходом Едісона. В кінці 1870-х тут був винайдений вугільний телефонний мікрофон. Наступним продуктом лабораторії став фонограф. В цей же час учений став посилено працювати над впровадженням найважливішого свого винаходу — лампи розжарювання.

У 1882 році в Нью-Йорку була відкрита перша електростанція Едісона. Більш того, він серйозно задумався над об’єднанням своїх компаній в єдиний концерн. У 1892 році йому вдалося приєднати і свого найбільшого суперника в сфері електрики, утворивши найбільший в світі промисловий концерн «Дженерал електрик компані». За своє життя Едісон був одружений двічі і від кожного шлюбу мав по три дитини. У вченого прогресувала глухота через перенесену в дитинстві скарлатину.

Томас Едісон помер в 1931 році 18 жовтня, в своєму будинку в Вест Оранж, штат Нью-Джерсі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *