Томас Едісон цікаві факти

Томас Едісон цікаві факти з життя (біографії) талановитого винахідника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Томас Едісон цікаві факти

Найбільш відомими винаходами Едісона є лампа розжарювання і фонограф (перший прилад для запису і відтворення звуку). Також на рахунку Едісона удосконалення телеграфу, телефону (створив перший телефонним мікрофон) і певний внесок в розвиток американської кіноіндустрії завдяки винайденому ним Кінетографу.

Едісон першим у світі створив науково-дослідний центр.

Томас народився 11 лютого 1847 р був наймолодшим з семи дітей.

Аль — як називали Томаса Альва в дитинстві, був маленького зросту і виглядав трохи кволим, але вже з юних років виявляв великий інтерес до книг і різного роду дослідів, особливо хімічних.

Вчителі вважали його «обмеженим», тому що не намагалися зрозуміти і розвинути індивідуальність дитини. Мати забрала його зі школи і дала йому першу освіту.

З дитинства Едісон допомагав матері продавати фрукти та овочі. Однак кишенькових грошей, зароблених таким способом, виявлялося недостатньо для його дослідів, особливо хімічних.

Щоб заробити собі грошей на книги і різні пристосування для експериментів, він в 12 років влаштувався на залізничну станцію. Врятував сина начальника станції від рухомого складу, і чоловік на знак подяки навчив Томаса телеграфної справи. Едісон відразу ж побудував свою маленьку телеграфну лінію. Трохи пізніше почав працювати телеграфістом. Продовжував витрачати всі гроші на книги і досліди.

У 1869 році переїхав до Нью-Йорк. Першу його розробку з удосконалення телеграфування придбали за 40 тисяч доларів. У 1871 році одружився. Продовжував свою винахідницьку роботу.

Але, напевно, найважливішим для людства відкриттям була електрична дугова лампа розжарювання. І не стільки сама лампа, скільки широко поширена система електричного освітлення.

Протягом життя Едісона Бюро патентів у США видало йому 1093 патенти.

Едісон відрізнявся дивовижною цілеспрямованістю і працездатністю. Коли він вів пошуки відповідного матеріалу для нитки розжарювання електричної лампи, він перебрав близько 6 тисяч зразків матеріалів, поки не зупинився на карбонізованому бамбуці. Перевіряючи характеристики вугільної ланцюгової лампи, він провів в лабораторії близько 45 годин без відпочинку. Аж до самого похилого віку він працював по 16-19 годин на добу.

Едісон освідчився своїй коханій на азбуці Морзе

Різдвяним днем ​​1871 року 24-річний Едісон одружився на 16-річній Мері Стілвел, яку знав всього два місяці. Мері народила Едісону трьох синів, першим двом Едісон дав прізвиська «Точка» (Dot) і «Тире» (Dash). Мері померла на 29-му році життя імовірно від пухлини мозку.

Через два роки після смерті Мері Едісон одружився на 20-річній Мині Міллер, в яку був дуже сильно закоханий. Едісон навчив Міну азбуці Морзе, за допомогою цього коду вони спілкувалися, коли батьки Міни були поруч: закохані вибивали морзянку постукуванням по долонях одне одного.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *