Томас Еліот біографія скорочено

Томас Стернз Еліот — американо-англійський поет, драматург і літературний критик, представник модернізму в поезії. Біографія Еліота скорочено викладена в цій статті.

Томас Еліот хронологічна таблиця

Томас Еліот коротка біографія

Народився 26 вересня 1888 року у Сен-Луїсі (штат Міссурі, США) і виріс в заможній родині, предки якої були вихідцями з Англії.

Закінчивши приватну школу, Томас Еліот 1906 році вступив до Гарвардського університету. Перші вірші почав писати під впливом Омара Хайяма в 14 років. Захопившись поезією символістів, приїхав до Парижа, де продовжив навчання в Сорбонні.
Повернувшись 1911 році в Америку, почав роботу над дисертацією по творчості Бредлі, не закінчивши яку переїхав спочатку до Німеччини, а потім 1915 році у Лондон.

У 1915 році одружився на балерині Вів’єн Хейвуд, але незабаром з’ясувалося, що вона страждає психічним розладом.
Із 1917р. до 1919р. Еліот працює заступником головного редактора журналу «Егоїст» і публікує власні вірші в різних періодичних виданнях, а також випускає кілька віршованих збірок. dovidka.biz.ua Першою значною поемою Томаса Еліота стала «Любовна пісня Дж. Альфреда Пруфрока». Це була нова віха в поезії XX ст., виток сучасної англійської поезії.

Томас Еліот стає популярним поетом, серйозним літературним критиком. Його критичні есе починають так звану «кембриджську школу критики».

1922р. вийшов у світ, на думку критиків, найкращий твір Еліота, який відобразив інтелектуальні настрої цілої епохи, — поема «Безплідна земля».

У 1927р. році Еліот звернувся в англіканство і став громадянином Великобританії. Його роздуми про релігію знайшли відображення в поемі «Попільна середа» (1930р.), витриманої в більш традиційному стилі, ніж його ранні роботи.

У 1932р. після двадцятирічної перерви він відвідав Америку. У 1934р. розлучився з дружиною.
1934р. Еліот написав поетичну драму «Камінь», а 1935р. — драму «Вбивство в соборі», поставлену тоді ж у Кентерберійському соборі. Його п’єси про сучасне життя — «Возз’єднання родини» (1939р.), «Вечірка з коктейлями» (1950р.) та інші — вважаються менш вдалими.

1940р. Томас Еліот пише поему «Іст Кокер», потім поспіль виходять його поетичні твори, які вважаються найбільш зрілими, де Еліот відтворив власне уявлення про високу місію поета — зберігати, збільшувати і передавати новим поколінням втілене в слово спадок національної та світової культури.

У 1948 році Еліот був удостоєний Нобелівської премії з літератури «за пріоритетне новаторство у становленні сучасної поезії». У 1948 році нагороджений британським Орденом заслуг, в 1954р. — французьким орденом Почесного легіону і німецькою премією Гете Ганзейського союзу.

C 1952р. до своєї кончини був президентом Лондонської бібліотеки.
У 1957р. у віці 68 років одружився на своїй колишній секретарці Валері Флетчер.

Помер 4 січня 1965р. в Лондоні у віці 76 років і похований у Вестмінстерському абатстві.

Також ви можете ознайомитися з цікавими фактами про життя Томаса Еліота.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *